Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nubia Red Magic 3 oficiálně: první herní smartphone s aktivním chlazením

28.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Nubia představila třetí generaci svého herního smartphonu Red Magic, který používá dosud nejvýkonnější komponenty. Ještě zajímavější je jejích vodní chlazení zahrnující integrovaný ventilátor.
Nubia to s herními smartphony myslí vážně a během pouhých 12 měsíců představila už třetí model z řady Red Magic. Opět nabízí typický herní design, ale v ještě barevnějším provedení. Na zádech nechybí proužek s konfigurovatelným RGB podsvícením, ale to vůbec nejzajímavější se událo uvnitř smartphonu. Zatímco předchozí modely používaly pasivní chlazení v podobě heat pipe, která prostřednictvím kapaliny odváděla teplo od komponentů, novinka zašla ještě dál. Systém vodního chlazení byl doplněn o aktivní ventilátor, který se roztočí až na 16 000 otáček za minutu, ale přesto by měl zůstat relativně tichý. Bát se nemusíte ani o odolnost, certifikace IP55 potvrzuje, že zařízení neuškodí prach ani polití vodou.
 
 
Nubia Red Magic 3 se tedy zapsala do historie jako první smartphone, který ke svému chlazení využívá aktivní ventilátor. Konkurence jako Asus ROG Phone nebo Xiaomi Black Shark sice nabízela příslušenství pro externí chlazení, ale nyní byl ventilátor integrován přímo do těla zařízení. Díky pětkrát efektivnějšímu odvodu tepla (ve srovnání s běžnou heat pipe) by nemělo docházet k přehřívání komponentů a následnému snižování výkonu. A jaký hardware vlastně smartphone chladí? Jedná se dobře známý procesor Snapdragon 855, který byl v nejvyšší konfiguraci doplněn o 12GB RAM a 256GB vnitřní úložiště. K dostání ovšem budou také cenově dostupnější varianty vybavené 6GB či 8GB RAM a 64GB nebo 128GB úložištěm.
 
 
Smartphone nabízí ještě pár dalších specialit, které byste u běžných modelů hledali marně. K dispozici jsou dva dotykové triggery na boku smartphonu, které umožňují ovládat hry. Jako tlačítko pro hraní her může být namapována také čtečka otisků prstů na zadní straně telefonu a své místo získal také hardwarový přepínač, který umožňuje spustit panel Red Magic Game Space 2.0. Ten nabízí přístup k nainstalovaným hrám i možnost nastavit rychlost větráčku, aktivovat nahrávání displeje nebo vypnout notifikace, aby uživatele nerušily během hraní. 6,65" AMOLED displej nabízí rozlišení Full HD+ a podporuje HDR i obnovovací frekvenci 90 Hz. Energii dodává 5 000mAh baterie s 27W rychlým nabíjením, 48MPx zadní fotoaparát potom zvládne nahrávání videí v 8K rozlišení. Jako operační systém byl zvolen Android 9.0 Pie.
 
Nubia Red Magic 3 se začne prodávat příští týden na čínském trhu, kde bude stát v rozmezí od 2 899 do 4 299 juanů, tedy 9 900 až 14 700 Kč bez DPH. Dostupnost na mezinárodních trzích bude upřesněna později.
 


reklama