reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nubia Red Magic: herní smartphone s RGB diodami

21.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská Nubia představila svůj herní smartphone Red Magic, který disponuje unikátním systémem chlazení, pruhem s RGB podsvícením nebo dedikovaným tlačítkem pro zvýšení výkonu. Zamrzí jen loňský procesor.
Nubia je další značkou, která se rozhodla nabídnou smartphone zaměřený na hraní her. Teprve minulý týden byl přitom představen Xiaomi Black Shark, v překladu „černý žralok“. Nubia pro změnu zvolila označení Red Magic, tedy „červená magie“. Design smartphonu z anodizovaného hliníku měl být inspirován bitevní lodí a vyznačuje se několika zajímavými prvky, které u běžných modelů nenajdeme. Jedná se o ostře řezanou zadní stranu nebo krycí sklíčko fotoaparátu (i LED blesku) ve tvaru šestihranu připomínajícího včelí plástev. Notifikační diodu nahrazuje pruh na zadní straně, který obsahuje různobarevné diody. RGB podsvícení můžeme znát z herních desktopů, notebooků či příslušenství.
 
 
Při pohledu na Nubia Red Magic si můžeme všimnout také čtyř mřížek, které jsou součástí systému chlazení vnitřních komponentů. Rovnoměrnému rozložení tepla přispívají také tři vrstvy grafitu. Připomeňme, že konkurenční Black Shark spoléhá na kapalinové chlazení. Novinka od Nubie využívá také přizpůsobitelné tlačítko na boku, které v kombinaci se softwarem rychle navýší výkon zařízení. Jako procesor byl zvolen loňský Qualcomm Snapdragon 835, který sice nenabídne tolik výkonu jako Snapdragon 845, ale i při hrání her bude naprosto stačit a navíc umožnil stlačit cenu telefonu o něco níže. Kombinován může být s 6GB RAM a 64GB úložiště, případně 8GB RAM a 128GB úložištěm.
 
 
6" displej nese rozlišení 2160 x 1080 pixelů (Full HD+), což znamená poměr stran 18:9. Při hraní her se může hodit mírně nadprůměrná kapacita baterie 3 800 mAh. Ani u tohoto modelu nebyla podceněna kvalita fotografií, na zadní straně proto nalezneme 24MPx snímač se světelností f/1.7 a schopností nahrávat 4K videa. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo s exkluzivním launcherem a dalšími úpravami. Nubia Red Magic se začne v Číně prodávat za cenu od 2 499 juanů (8 200 Kč bez DPH), mezinárodně potom bude dostupná od 26. dubna v rámci kampaně na Indiegogo, přičemž nejrychlejší si budou moct novinku pořídit za 399 dolarů.
 


reklama
reklama
reklama