Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nubia N3: nadstandardní baterie a displej 18:9

9.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská značka Nubia, která má společné kořeny se ZTE, oznámila nový model střední třídy. Velkým lákadlem nové Nubie N3 bude hlavně 5000mAh baterie, ale stydět se novinka nemusí ani za svůj šestipalcový displej s poměrem stran 18:9.
Po kratší odmlce se čínská společnost Nubia pochlubila novým smartphonem. A jde o nástupce Nubie N2, která se dostala také na český trh. Po stránce designu si můžeme všimnout na přední straně výrazného ztenčení rámečků okolo displeje, i když k označení bezrámečkový má telefon ještě daleko. Tělo telefonu je jinak opět z kovu a horizontálně orientovaný modul duálního fotoaparátu na zadní straně vypadá téměř stejně jako u loňských modelů této značky. Velmi dobře známé budou fanouškům Nubie také oblé hrany i umístění čtečky otisků prstů na zadní straně.
 
 
6" displej nese rozlišení 2160 x 1080 pixelů (Full HD+), z čehož nám vychází protáhlejší poměr stran 18:9 (2:1). Pod kapotou nalezneme stále solidně výkonný, ale už starší procesor Qualcomm Snapdragon 625 s osmi jádry taktovanými až na 2,0 GHz a grafickým akcelerátorem Adreno 506. Ve štychu jej nenechá 4GB RAM ani 64GB vnitřní úložiště, které lze navíc dále rozšířit pomocí microSD karty. V případě již zmiňovaného dvojitého zadního fotoaparátu prozatím nemáme k dispozici podrobnosti o rozlišení jednotlivých snímačů. Můžeme ovšem předpokládat, že hlavní výhodou této konfigurace budou fotky s efektem rozostřeného pozadí (tzv. bokeh). Všimnout si můžeme také přisvětlovací diody.
 
V případě předního fotoaparátu už jsme naštěstí chytřejší. Tam byl použit 16MPx snímač s režimem AI Portrait 2.0, který s využitím umělé inteligence vylepšuje selfie. Kapacita baterie zůstala stejná jako u předchůdce, to znamená 5 000 mAh. A to už je dostatek k tomu, aby telefon vydržel i několik dní bez dobíjení. Pokud už zásuvka bude přece jen potřeba, ocení uživatel podporu 18W rychlého nabíjení. Nubia N3 bude dodávána s předinstalovaným Androidem 7.1 Nougat a uživatelskou nadstavbou Nubia UI. To příliš nekoresponduje s nedávným prohlášením, že výrobce začne ve svých telefonech využívat čistý Android bez výraznějších úprav, a to hlavně kvůli zajištění pravidelných aktualizací. To ovšem neplatí pro modely na čínském trhu, kde byla novinka představena. Jinak řečeno, Nubia N3 pro mezinárodní trhy už by mohla mít slibovaný čistý Android.
 
 
Smartphone se začne v Číně prodávat 24. března za neupřesněnou cenu. Uživatelé budou mít na výběr z barevných variant Obsidian Black (černá), Space Gold (zlatá) a Nebula Red (červená).
 


reklama