www.svetmobilne.cz
>
>

Nový typ baterií s vodou zamezí explozím telefonů

Nový typ baterií s vodou zamezí explozím telefonů
, , aktualita
Vědci namísto nebezpečných organickcýh sloučenin využili jako elektrolyt pro mobilní baterie vodu se solí. Podařilo se jim dosáhnout dostatečného napětí, problémem však zůstává životnost těchto bezpečnějších článků.reklama
Čas od času se objeví informace o explozi nějakého smartphonu, skutečný poprask však způsobila loňská kauza Galaxy Note 7, kdy se takový problém objevil v dosud nevídaném měřítku. Samsung však díky tomu výrazně zpřísnil bezpečnostní kontroly baterií, které byly na vině těchto vznicujících se telefonů, přičemž další výrobci jej nejspíš následovali z obavy, že by se něco podobného mohlo stát také u jejich modelů. Vědci se také snaží přijít s řešením, jak v budoucnu zabránit případným neštěstím. Začátkem letošního roku se například objevila informace o miniturní součástce, která by sama uhasila explodující smartphone.
 
 
Ilustrační fotografie (Zdroj: iFixit.com)
 
Jiným řešením by ovšem mohlo být využívání bezpečnějších baterií. Dnešní lithium-iontové baterie se neobejdou bez organické sloučeniny, která slouží jako elektrolyt. Problém spočívá v tom, že tato chemikálie se může za určitých podmínek vznítit. Čínským vědcům se nyní povedlo vytvořit elektrolyt na vodní bázi, který je bezpečnější a přitom umožní dosáhnout napětí 4 V, takže byl vyřešen hlavní problém spočívající v nízkém napětí. Klíčem k úspěchu měla být podle zprávy vysoká koncentrace soli.
 
Přesto před výzkumníky stojí ještě jeden problém, který brání v rozšíření této technologie do smartphonů či jiných produktů. Nový typ baterie se vyznačuje jen velmi omezenou životností okolo 70 nabíjecích cyklů, zatímco dnešní baterie vydrží minimálně 500 cyklů. Celou vědeckou zprávu si můžete přečist zde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik