www.svetmobilne.cz
>
>

Nový typ baterií s vodou zamezí explozím telefonů

Nový typ baterií s vodou zamezí explozím telefonů
, , aktualita
Vědci namísto nebezpečných organickcýh sloučenin využili jako elektrolyt pro mobilní baterie vodu se solí. Podařilo se jim dosáhnout dostatečného napětí, problémem však zůstává životnost těchto bezpečnějších článků.
reklama
Čas od času se objeví informace o explozi nějakého smartphonu, skutečný poprask však způsobila loňská kauza Galaxy Note 7, kdy se takový problém objevil v dosud nevídaném měřítku. Samsung však díky tomu výrazně zpřísnil bezpečnostní kontroly baterií, které byly na vině těchto vznicujících se telefonů, přičemž další výrobci jej nejspíš následovali z obavy, že by se něco podobného mohlo stát také u jejich modelů. Vědci se také snaží přijít s řešením, jak v budoucnu zabránit případným neštěstím. Začátkem letošního roku se například objevila informace o miniturní součástce, která by sama uhasila explodující smartphone.
 
 
Ilustrační fotografie (Zdroj: iFixit.com)
 
Jiným řešením by ovšem mohlo být využívání bezpečnějších baterií. Dnešní lithium-iontové baterie se neobejdou bez organické sloučeniny, která slouží jako elektrolyt. Problém spočívá v tom, že tato chemikálie se může za určitých podmínek vznítit. Čínským vědcům se nyní povedlo vytvořit elektrolyt na vodní bázi, který je bezpečnější a přitom umožní dosáhnout napětí 4 V, takže byl vyřešen hlavní problém spočívající v nízkém napětí. Klíčem k úspěchu měla být podle zprávy vysoká koncentrace soli.
 
Přesto před výzkumníky stojí ještě jeden problém, který brání v rozšíření této technologie do smartphonů či jiných produktů. Nový typ baterie se vyznačuje jen velmi omezenou životností okolo 70 nabíjecích cyklů, zatímco dnešní baterie vydrží minimálně 500 cyklů. Celou vědeckou zprávu si můžete přečist zde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář