www.svetmobilne.cz
>
>

Nový typ baterií s vodou zamezí explozím telefonů

Nový typ baterií s vodou zamezí explozím telefonů
, , aktualita
Vědci namísto nebezpečných organickcýh sloučenin využili jako elektrolyt pro mobilní baterie vodu se solí. Podařilo se jim dosáhnout dostatečného napětí, problémem však zůstává životnost těchto bezpečnějších článků.reklama
Čas od času se objeví informace o explozi nějakého smartphonu, skutečný poprask však způsobila loňská kauza Galaxy Note 7, kdy se takový problém objevil v dosud nevídaném měřítku. Samsung však díky tomu výrazně zpřísnil bezpečnostní kontroly baterií, které byly na vině těchto vznicujících se telefonů, přičemž další výrobci jej nejspíš následovali z obavy, že by se něco podobného mohlo stát také u jejich modelů. Vědci se také snaží přijít s řešením, jak v budoucnu zabránit případným neštěstím. Začátkem letošního roku se například objevila informace o miniturní součástce, která by sama uhasila explodující smartphone.
 
 
Ilustrační fotografie (Zdroj: iFixit.com)
 
Jiným řešením by ovšem mohlo být využívání bezpečnějších baterií. Dnešní lithium-iontové baterie se neobejdou bez organické sloučeniny, která slouží jako elektrolyt. Problém spočívá v tom, že tato chemikálie se může za určitých podmínek vznítit. Čínským vědcům se nyní povedlo vytvořit elektrolyt na vodní bázi, který je bezpečnější a přitom umožní dosáhnout napětí 4 V, takže byl vyřešen hlavní problém spočívající v nízkém napětí. Klíčem k úspěchu měla být podle zprávy vysoká koncentrace soli.
 
Přesto před výzkumníky stojí ještě jeden problém, který brání v rozšíření této technologie do smartphonů či jiných produktů. Nový typ baterie se vyznačuje jen velmi omezenou životností okolo 70 nabíjecích cyklů, zatímco dnešní baterie vydrží minimálně 500 cyklů. Celou vědeckou zprávu si můžete přečist zde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik