www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Novinky v iOS 11.3: možnost vypnout zpomalování iPhonů a další

Novinky v iOS 11.3: možnost vypnout zpomalování iPhonů a další
, , aktualita
Apple láká na chystanou aktualizaci iOS 11.3, která napravuje některé chyby týkající se zpomalování iPhonů a životnosti baterie. Kromě toho byla vylepšena platforma rozšířené reality ARKit nebo přidány nové Animoji.
K oblíbeným
reklama
iOS 11.3 bude sice jen minoritní aktualizace, ale novinek přinese více než dost. Asi ty nejočekávanější souvisejí s nedávnou kauzou zpomalování procesorů v iPhonech, ke kterému mělo docházet kvůli prevenci před náhlým vypínáním iPhonů se staršími bateriemi. Apple však byl za tyto kroky kritizován uživateli a dokonce se objevilo několik žalob, proto se za toto chování omluvil a přislíbil částečnou nápravu. Kromě výrazného snížení ceny za výměnu baterie měly být do iOS přidány nové nástroje či nastavení, a právě toho jsme se dočkali v iOS 11.3. Nejedná se však o zdaleka jediné novinky.
 
 

Přehled novinek v iOS 11.3

 
  • Systém ukazuje zdraví baterie a upozorní v případě, že by byla vhodná výměna. Novinka je dostupná v iPhonu 6 či novějším a nachází se v Nastavení – Baterie.
  • Uživatelé mohou deaktivovat funkci, která od iOS 10.2.1 dynamicky reguluje výkon zařízení kvůli zabránění nečekaným vypnutím. Nastavení je dostupné v iPhonu 6, 6 Plus, SE, 6s, 6s Plus, 7 a 7 Plus.
  • Vývojáři získávají přístup k platformě rozšířené reality ARKit 1.5, která přidává možnost umístění virtuálních objektů na vertikální plochy, jako jsou stěny či dveře. Dále bylo vylepšeno mapování nepravidelně tvarovaných ploch (např. kulaté stoly). Rozlišení obrazu se zvýšilo o polovinu a podporuje automatické ostření.
  • Nabídka Animoji známých z iPhonu X se rozšířila o čtyři nové – lva, medvěda, draka a lebku.
  • Do aplikace Zprávy bude přidána beta verze funkce Business Chat, která umožňuje snadno komunikovat s podniky. Přímo v aplikaci je možné si naplánovat schůzku do kalendáře či provést nákup s platbou Apple Pay.
  • Nová funkce Health Records v aplikaci Zdraví umožňuje uživatelům sledovat zdravotní záznamy od více poskytovatelů, jako jsou různé nemocnice, lékaři či naměřené údaje přímo v aplikaci.
  • Apple Music umožní streamovat hudební videa, a to bez reklam a stejně jako v případě audia řazených do playlistů.
  • Apple News přidává novou sekci Video a vylepšuje kategorii Top Stories.
  • Softwarová autentifikace HomeKit umožní výrobcům bezpečně přidat podporu na již existující příslušenství.
  • Automatické odeslání polohy při volání na tísňovou linku v zemích, kde funguje služba Advanced Mobile Location (AML).
 

Termín vydání iOS 11.3 zůstává neznámý

 
iOS 11.3 už je dostupné pro členy vývojářského programu a nejpozději za několik týdnů by měla vyjít veřejná beta verze, až po ní pak bude následovat standardní distribuce tohoto updatu. iOS 11.3 vyjde pro všechna zařízení s iOS 11.
 
Zdroj: Apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala