Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová Nokia 3310 byla okopírována ještě před uvedením na trh

4.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na popularitě znovuzrozené Nokie se snaží vydělat někteří asijští výrobci, kteří začínají kopírovat nový model 3310. Falešné kusy mají jiné uživatelské rozhraní a menší displej, ale nepostrádají logo Nokie. Na trh se navíc dostaly dříve než originál.
Zatímco na českém trhu ještě na příchod nové Nokie 3310 musíme počkat, v Malajsii už se takový telefon prodává. Při bližším pohledu si ovšem můžete všimnout pár nesrovnalostí. Nejedná se totiž o originál od HMD Global, ale kopii. První napodobeniny se dostaly na trh už před několika týdny, nebylo ovšem vůbec složité je identifikovat. Telefony totiž postrádaly logo Nokie a byl vybaven jinou baterií, na prodejním obale se potom vyskytovaly různé zkomoleniny názvu (např. 331). V ruce navíc přístroj působil velmi lacině. Oficiální distributor pro malajsijský trh, společnost Avaxx, podnikla právní kroky proti dodavateli těchto kopií, ale mezitím se v obchodech objevila jejich druhá várka.
První série kopií (obrázek vpravo) byla snadno rozpoznatelná podle jiného loga, v tomto případě S-Mobile


Nové napodobeniny jsou mnohem sofistikovanější už jen z toho důvodu, že mají nad displejem logo Nokia. Pokud bychom vedle sebe položili oba telefony, asi by nebylo složité odhalit, který z nich je falešný. Pokud ovšem zákazník kupuje přístroj přes internet, nebo zkrátka nemá možnost přímého porovnání, může se snadno nechat zmást. Kopie Nokie 3310 má menší úhlopříčku displeje i titěrnější a jinak umístěné klávesy, v neposlední řadě si můžeme všimnout jiného uživatelského rozhraní než Series 30+.
U druhé verze kopie (obrázek vlevo) už musí být zákazník pozornější, přesto si lze všimnout některých rozdílů


Přesto není vyloučeno, že někteří zákazníci si napodobeninu Nokie 3310 koupí záměrně, neboť je ještě levnější než originál a navíc na zahájení jejího prodeje nemusejí čekat. Dodejme, že na českém trhu by se telefon měl začít prodávat v průběhu května za cenu 1 590 Kč. Spolu s ní zamíří na pulty obchodů také smartphony Nokia 3, 5 a 6 s Androidem.

Zdroj: Nokiamob.net
reklama