www.svetmobilne.cz
>
>

Nová Mazda 3 představena, dostane i 4x4 verzi

Nová Mazda 3 představena, dostane i 4x4 verzi
, , aktualita
Na novou Mazdu 3 se dlouho čekalo. Objektem zájmu je především nový vznětový benzínový motor SkyActiv-X. Ten bude ve formě hybridu a poprvé se u Mazdy 3 objeví také verze s pohonem všech čtyř kol.
K oblíbeným
reklama
Mazda je v posledních letech známá líbivým designem Kodo i zajímavou technikou v podobě úsporných atmosférických motorů SkyActiv-G. Není divu, že se proto netrpělivě čekalo na novou Mazdu 3, která měla design posunout ještě dál. Stalo se tak dnes na 2018 Los Angeles Motor Show. Hodnocení designu je pochopitelně subjektivní, nicméně většina lidí se shodne na tom, že sedan se opravdu hodně povedl.
 
Mazda 3 2019
 
Mnohem více kontroverze ale putuje na adresu hatchbacku. Ten má opravdu malinká zadní okénka a obrovskou masu plechu nad zadními koly, což až nepřirozeně kontrastuje s dlouhou nízkou přidí. Rozvor vozu byl prodloužen o 25 mm na nynějších 2725 mm, prodloužila se i sama karoserie ze 4459 mm na 4475 mm. Ještě větší nárůst délky zaznamenal sedan, který se ze 4580 mm dostal až na 4662 mm.
 
Mazda 3 2019
 
V nabídce bude dostatečné množství motorizací. Základem budou tradiční atmosférické benzínové motory SkyActiv-G s objemem 1,5 a 2,0 litru. Některé trhy by stejně jako dnes měly mít i 2,5litrovou verzi.
 
Mazda 3 2019
 
Velkou novinkou ale bude dlouho očekávaný vznětový benzínový motor SkyActiv-X, který slibuje spotřebu naftových motorů. Rozhodně ale nepůjde o jednoduchý motor, jaký bychom od Mazdy čekali. Vedle schopnosti běžet se svíčkami i bez nich je nutné počítat s mechanickým přeplňováním a půjde zároveň ještě o hybrid, kde bude elektromotor pomáhat překonávat nevhodná pásma revolučního spalovacího motoru. Nebude chybět ani naftový motor. Nabídka se smrskne na jediný objem 1,8 litru. O výkonech všech motorizací Mazda zatím mlčí. V minulosti se nicméně u SkyActiv-X mluvilo o výkonu blízko 140 kW a točivém momentu 230 Nm.
 
Mazda 3 2019
 
Poprvé se také Mazda 3 představí i ve verzi s pohonem všech čtyř kol. O přenos momentu na kola se postarají šestistupňové manuální nebo automatické převodovky. Pro zlepšení jízdních vlastností bude k dispozici technologie G Vectoring Control Plus. Zklamáním bude pro mnohé fakt, že nezávislé zavěšení zadních kol bylo nahrazeno torzní příčkou.
 
Mazda 3 2019
 
V interiéru najdete 8,8” obrazovku a zajímavé barevné kombinace sedadel včetně velmi pěkné vínové verze sedadel a některých prvků interiéru (vypadá to, že tato kombinace bude dostupná jen pro hatchback). K dispozici jsou také částečně autonomní funkce jako např. asistent pro jízdu v zácpě. Vůz by se měl začít prodávat počátkem roku 2019.
 
Mazda 3 2019
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13 iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13
Na internetu se objevily nové informace o připravovaných iPhonech. Týkají se designu, reproduktorů nebo fotoaparátů, které by měly představovat vůbec největší letošní změnu., A několik nových střípků máme také o softwaru.
25.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik