www.svetmobilne.cz
>
>

Nová Mazda 3 představena, dostane i 4x4 verzi

Nová Mazda 3 představena, dostane i 4x4 verzi
, , aktualita
Na novou Mazdu 3 se dlouho čekalo. Objektem zájmu je především nový vznětový benzínový motor SkyActiv-X. Ten bude ve formě hybridu a poprvé se u Mazdy 3 objeví také verze s pohonem všech čtyř kol.
reklama
Mazda je v posledních letech známá líbivým designem Kodo i zajímavou technikou v podobě úsporných atmosférických motorů SkyActiv-G. Není divu, že se proto netrpělivě čekalo na novou Mazdu 3, která měla design posunout ještě dál. Stalo se tak dnes na 2018 Los Angeles Motor Show. Hodnocení designu je pochopitelně subjektivní, nicméně většina lidí se shodne na tom, že sedan se opravdu hodně povedl.
 
Mazda 3 2019
 
Mnohem více kontroverze ale putuje na adresu hatchbacku. Ten má opravdu malinká zadní okénka a obrovskou masu plechu nad zadními koly, což až nepřirozeně kontrastuje s dlouhou nízkou přidí. Rozvor vozu byl prodloužen o 25 mm na nynějších 2725 mm, prodloužila se i sama karoserie ze 4459 mm na 4475 mm. Ještě větší nárůst délky zaznamenal sedan, který se ze 4580 mm dostal až na 4662 mm.
 
Mazda 3 2019
 
V nabídce bude dostatečné množství motorizací. Základem budou tradiční atmosférické benzínové motory SkyActiv-G s objemem 1,5 a 2,0 litru. Některé trhy by stejně jako dnes měly mít i 2,5litrovou verzi.
 
Mazda 3 2019
 
Velkou novinkou ale bude dlouho očekávaný vznětový benzínový motor SkyActiv-X, který slibuje spotřebu naftových motorů. Rozhodně ale nepůjde o jednoduchý motor, jaký bychom od Mazdy čekali. Vedle schopnosti běžet se svíčkami i bez nich je nutné počítat s mechanickým přeplňováním a půjde zároveň ještě o hybrid, kde bude elektromotor pomáhat překonávat nevhodná pásma revolučního spalovacího motoru. Nebude chybět ani naftový motor. Nabídka se smrskne na jediný objem 1,8 litru. O výkonech všech motorizací Mazda zatím mlčí. V minulosti se nicméně u SkyActiv-X mluvilo o výkonu blízko 140 kW a točivém momentu 230 Nm.
 
Mazda 3 2019
 
Poprvé se také Mazda 3 představí i ve verzi s pohonem všech čtyř kol. O přenos momentu na kola se postarají šestistupňové manuální nebo automatické převodovky. Pro zlepšení jízdních vlastností bude k dispozici technologie G Vectoring Control Plus. Zklamáním bude pro mnohé fakt, že nezávislé zavěšení zadních kol bylo nahrazeno torzní příčkou.
 
Mazda 3 2019
 
V interiéru najdete 8,8” obrazovku a zajímavé barevné kombinace sedadel včetně velmi pěkné vínové verze sedadel a některých prvků interiéru (vypadá to, že tato kombinace bude dostupná jen pro hatchback). K dispozici jsou také částečně autonomní funkce jako např. asistent pro jízdu v zácpě. Vůz by se měl začít prodávat počátkem roku 2019.
 
Mazda 3 2019
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala