Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia spouští veřejný beta test Androidu Oreo pro Nokii 8

25.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Jste majiteli nové Nokie 8? Potom můžete vyzkoušet nový Android 8.0 Oreo dříve než ostatní. Stačí se přihlásit k beta testování a za pár hodin vám na telefonu vyskočí upozornění na dostupnou aktualizaci.
Společnost HMD Global tento týden spustila beta program, který umožňuje majitelům vlajkové lodě Nokia 8 vyzkoušet Android 8.0 Oreo ještě předtím, než začne být veřejně distribuován. Došlo totiž ke spuštění programu Nokia Phones Beta Labs, který nejspíš nezůstane jednorázovým projektem, ale v budoucnu by mohl být využíván pro další verze systému i modely smartphonů. Novinku oznámil na svém twitterovém účtu Juho Sarvikas, Chief Product Officer z HMD Global.
 
 
A jak nový beta program funguje? Uživatel musí přejít na oficiální stránky Nokie a zaregistrovat se či přihlásit se ke svému účtu, což lze usnadnit díky propojení s Facebookem a Googlem. V dalším kroku je nutné zadat unikátní číslo IMEI z displeje telefonu nebo prodejní krabice a vybrat svého mobilního operátora. Následně se uživatel seznámí s podmínkami a potvrdí jejich přijetí, a následně už je registrován do programu. Není přitom nutné instalovat do počítače žádný speciální software, výrobce vše vyřešil velmi elegantně tzv. OTA cestou.
 
Za pár minut (nejpozději do dvanácti hodin) od přihlášení vyskočí na telefonu upozornění na dostupnost aktualizace, kterou se po potvrzení stáhne a nainstaluje běžným způsobem. Potom už si může uživatel vychutnávat nový Android 8.0 Oreo spolu se všemi jeho výhodami, součástí je navíc také nejnovější říjnová sada bezpečnostních záplat od Googlu. I nadále zůstala Nokia věrná čistému Androidu bez uživatelských nadstaveb. Jelikož se však stále jedná o beta verzi, je nutné počítat s možným výskytem chyb. V takovém případě je vhodné vývojáře informovat, neboť především to je účelem beta testování softwaru. Z programu se lze na internetových stránkách zase odhlásit a vrátit se k Androidu 7.1 Nougat.
 
Finální Android 8.0 Oreo vyjde pro Nokii 8 snad v nejbližších týdnech, nejpozději do konce letošního roku. Potom bude následovat obdobná aktualizace pro ostatní smartphony Nokia, neboť sušenková verze Androidu byla přislíbena pro celé portfolio. Společnost HMD Global navíc ve velkém předstihu oznámila, že plánuje všem uživatelům nabídnout také budoucí Android P.
 


reklama