www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 9 se zpozdila kvůli problémům s fotoaparáty

Nokia 9 se zpozdila kvůli problémům s fotoaparáty
, , aktualita
HMD Global přiznalo důvod, proč stále nebyla představena vlajková loď Nokia 9. Dále jsme se dozvěděli, že za poslední dva roky bylo prodáno 70 milionů telefonů Nokia. A odhaleny byly také některé plány do budoucna.
K oblíbeným
reklama
Tento týden byla představena Nokia 8.1, nejlépe vybavený smartphone letošního roku. Nejedná se ovšem o vlajkovou loď v pravém slova smyslu, proto není divu, že někteří fanoušci začínají být nervózní, zda se vůbec někdy dočká premiéry Nokia 9 PureView – o tomto modelu se totiž spekuluje od roku 2017. Britta Gerbracht z německé pobočky HMD Global se ovšem v rozhovoru vyjádřila k nové vlajkové lodi. Kromě toho, že několikrát potvrdila název Nokia 9, také připustila několik zpoždění. Představení smartphonu mělo být odsunuto kvůli neuspokojivé kvalitě zadního fotoaparátu. Připomeňme, že Nokia 9 by měla využívat pětici zadních snímačů, proto je očekávána i oslnivá kvalita výsledných fotek. Poslední vlajkové lodě od HMD Global přitom recenzenty svými fotoaparáty příliš nepřesvědčily.
 
 
HMD Global se chce od příštího roku stát jedním z lídrů inovací. přičemž tuto roli chce ještě více posílit v letech 2020 a 2021. Společnost chce také investovat více prostředků do zákaznické podpory a vybudovat silnou internetovou komunitu zákazníků. V plánu je rozšíření nabídky příslušenství a zůstat by mělo současné schéma značení smartphonů, takže např. po Nokii 6.1 bude následovat model 6.2.Naopak v blízké době neočekávejme žádná nová zařízení, která by se vezla na retro vlně jako Nokia 3310 nebo 8110. Obnovená značka Nokia nedávno oslavila dvouleté výročí a při této příležitosti se podělila o jeden významný úspěch  –  dosud stihla prodat úctyhodných 70 milionů telefonů (včetně tlačítkových mobilů). Drtivou většinu zákazníků přitom tvořili muži ve věku nad 35 let, kteří finskou značku znali z minulosti.
 
Největší zájem z nedávno představených modelů je mezi zákazníky o Nokii 6.1, daří se také Nokii 7 Plus a Nokii 3.1. Společnost potvrdila, že většina příjmů pochází z cenově dostupnějších smartphonů, zatímco prémiovým modelům se na trhu zatím tolik nedaří. V budoucnu chce HMD Global posilovat svou pozici v cenové hladině od 300 do 400 eur a získat více mladších zákazníků, na které by měly cílit nadcházející reklamní kampaně – některé z nich by měly být spojeny se světem eSports.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala