Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 9 s xenonovým bleskem? Asi jen aprílový žertík

3.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Prvního dubna přinesl finský zdroj údajné specifikace připravované vlajkové lodi Nokia 9. Parametry ovšem vypadají až příliš dobře, takže logicky vzbuzují otázku, zda nejde spíše jen o aprílový vtípek.
Finský web Suomimobiili.fi zveřejnil seznam výbavy očekávaného modelu Nokia 9, který by měl být představen v průběhu letošního roku. To by byla dobrá zpráva, kdyby ovšem nevyšla 1. dubna. V oblasti smartphonů se čas od času objevují informace, o jejichž pravdivosti bychom měli pochybovat a první dubnový den by to mělo platit dvojnásob. Přesto některé weby včetně českých informace k Nokii 9 převzalo bez větších pochybností. K uniklým parametrům jsme však velmi skeptičtí a důvodem není jen datum vydání původního článku, ale rovněž jejich obsah – zkrátka jsou až příliš dobré na to, aby byly pravdivé.
 
 
Připravována vlajková loď by měla být podle zdroje zaměřena na kvalitu focení. Dočteme se proto o trojitém zadním fotoaparátu, který by kombinoval 41MPx, 20MPx a 9,7MPx snímač. První snímač s nejvyšším rozlišením by navíc měl nabídnout proměnnou světelnost f/1.5 – f/2.4 stejně jako Galaxy S9. K dispozici by měl být také čtyřnásobný zoom, optická stabilizace obrazu a optika Zeiss. Po mnoha letech by se navíc měl do smartphonů vrátit xenonový blesk, díky kombinaci s LED bleskem by navíc uživatelé nepřišli ani o oblíbenou přisvětlovací diodu. Vzhledem k uváděné tloušťce telefonu jen 7,3 mm se ovšem zdá být spíše nepravděpodobné, že by výrobce vtěsnal do tenkého těla xenonový blesk a další fotografickou výbavu.
 
Na přední straně by mohla Nokia 9 využívat 21MPx foťák s optikou Zeiss. Další parametry už znějí o něco důvěryhodněji a některé z nich už unikly na internet dříve. Nokia 9 by měla nabídnout 6,01” AMOLED displej s Quad HD rozlišením a poměrem stran 18:9, který by byl před poškozením chráněn sklíčkem Gorilla Glass 5. O pohon se podle finského zdroje postará procesor Qualcomm Snapdragon 845 doplněný o 8GB RAM a 256GB interní úložiště. 3900mAh baterie údajně nabídne podporu rychlého i bezdrátového nabíjení. Operačním systémem by byl Android 8.1 Oreo s pravidelnými aktualizacemi.
 
Nokia 9 by v letošním roce opravdu měla být představena, ale nejspíš bude mít o něco „obyčejnější“ výbavu. V žádném případě však společnost HMD Global, která vyrábí telefony Nokia, nechceme podceňovat, třeba nás příjemně překvapí.
 


reklama