Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 7+ a Nokia 1 ukazují svou podobu před MWC

15.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Starý známý @Evleaks vypustil do světa dvou chystaných smartphonů od HMD Global. Jedná se o model střední třídy Nokia 7 Plus, který by měl být součástí řady Android One. Druhou novinkou je ultralevná Nokia 1.
Blíží se veletrh MWC 2018 v Barceloně a s ním také spousta novinek. Společnost HMD Global by měla obnovit a rozšířit většinu své nabídky smartphonů. Kromě druhé generace již prodávaných modelů bychom se měli těšit také na pár zcela nových Nokií. A známý novinář @evleaks nám dnes ukázal podobu dvou z nich.
 
 

Nokia 7 Plus

 
Nokia 7+ (částečně vycházející z Nokie 7 prodávané v Číně) jako první telefon této značky nasadí moderní design s poměrem stran 18:9 neboli 2:1. Dále si můžeme všimnout, že displej má docela úzké rámečky (po stranách prakticky žádné) a zaoblené rohy. Na zadní straně, která by měla mít skleněný povrch, si hned na první pohled lze všimnout duálního fotoaparátu s logem Zeiss a čtečky otisků prstů. Pozornější oko si nejspíš všimne také nápisu Android One ve spodní části. Nokia 7+ tedy vznikne ve spolupráci s Googlem, podobně jako Xiaomi Mi A1 nebo HTC U11 Life. HMD Global však nabízí všechny své smartphony s čistým systémem a pravidelnými aktualizacemi, můžeme tedy prozatím jen spekulovat, zda zapojení do programu Android One přinese nějaké další výhody.
 
 
Podle dříve uniklých informací by měla Nokia 7+ disponovat šestipalcovým displejem s Full HD+ rozlišením. O pohon se údajně postará osmijádrový procesor Snapdragon 660 kombinovaný se 4GB RAM a 64GB úložištěm. Stejný zdroj zmiňuje také přítomnost portu USB Type-C a rozlišení fotoaparátů: 12 + 13 MPx vzadu a 16 MPx vpředu. Nokia 7+ se tedy bude nejspíš profilovat jako solidně vybavený a dobře vypadající smartphone vyšší střední třídy, který klade důraz na fotoaparáty a aktualizovaný Android.
 
 

Nokia 1

 
Nokia 1, o které jsme už také několikrát psali, by se měla stát nejlevnějším smartphonem této značky. A už na první pohled je jasné, že se jedná o ještě levnější model než Nokia 2. „Jednička“ by měla mít oblé tělo, které sice dobře padne do ruky, ale patrně je kompletně z plastu. Na přední straně nelze přehlédnout mohutné rámečky okolo displeje, marně byste potom hledali čtečku otisků prstů. Na druhou stranu by měli zájemci vybírat z několika pestrých barevných variant. Z dosud známých střípků můžeme sestavit také základní informace o výbavě Nokie 1: Telefon by měl mít menší než pětipalcový displej s rozlišení 1280 x 720 pixelů, 1GB RAM a 8GB úložiště.
 
 
Nokia 1 by také měla přijít s Androidem Oreo Go, tedy odlehčenou verzí systému pro low-endové smartphony.
 


reklama