Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 6 byla vyprodána během jedné minuty

20.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nová Nokia 6 s Androidem se tento týden začala prodávat exkluzivně v čínském internetovém obchodě JD.com. První omezený počet smartphonů si zákazníci rozebrali do jedné minuty. Aktualizováno.
Aktualizováno 20. 1. 2017: První várka telefonů Nokia 6 byla v internetovém obchodě vyprodána do jedné minuty. Nebylo ovšem zveřejněno, o kolik kusů se v této bleskové prodejní akci jednalo. V Číně je podobný typ prodeje poměrně běžný, funguje totiž jako bezplatná reklama. Další omezený počet kusů se exkluzivně na JD.com zase objeví 25. ledna.Před pár týdny nás společnost HMD Global, která vlastní právo na značku Nokia, překvapila prvním smartphonem s Androidem. Nokia 6 se objevila jako blesk z čistého nebe, ale problémem je zatím omezená dostupnost. Telefon byl potvrzen pouze pro čínský trh, kde se novinka začne prodávat ve čtvrtek 19. ledna. Exkluzivitu bude mít tamní internetový obchod JD.com, který jej nabízí za 1 699 juanů, v přepočtu asi 6 300 Kč bez DPH. Reakce fanoušků slavné finské značky jsou zatím rozpačité. Některým se model líbí, jiní jsou spíše zklamáni nebo kritizují příliš vysokou cenu. Cena opravdu není na poměry čínského trhu zrovna nejnižší, a pokud bychom se snažili odhadnout částku, za kterou by se novinka prodávala v České republice, nižší než 8 tisíc korun by nejspíš nebyla.

I přes omezenou dostupnost i vyšší cenu je ovšem zájem o Nokii 6 mezi čínskými zákazníky poměrně vysoký. Ačkoliv do zahájení prodeje zbývají ještě dva dny, zaregistrovalo se k prodeji novinky přes milion zájemců. Registrace v tomto případě znamená, že uživatel dostane v okamžiku zahájení prodeje upozornění, nejedná se tedy vyloženě o předobjednání. Přesto stojí zaregistrování v přepočtu více než 200 Kč, přičemž o tuto částku je potom zákazníkovi snížena cena zařízení. Očekává se, že počet nabízených kusů bude zpočátku omezený, konkrétně čísla však zatím nebyla zveřejněna. Připomeňme, že Nokia 6 je vyrobena z jednoho kusu hliníku a v její výbavě nalezneme 5,5“ Full HD displej, osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 430, 4GB RAM, stereo reproduktory nebo Android Nougat.

HMD Global představí další telefony značky Nokia, které už se jistě dostanou do Evropy, koncem února na veletrhu MWC 2017.

Zdroj: Playfuldroid.com, Jd.com
reklama