Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nissan uvádí závodní elektromobil Leaf Nismo RC

1.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
I elektrické závodní auto může vypadat dobře a také tak jezdit. Nissan představil novou generaci elektromobilu Leaf Nismo RC a vylepšil i dynamické vlastnosti auta. To má nyní výkon přes 320 koní a umí být velmi rychlé.
Automobilka Nissan přichází s novou generací elektrického závodního auta Leaf Nismo RC. Na rozdíl od dýchavičné předchozí generace, kterou by předjelo nejedno relativně běžné auto z českých silnic, ta nová pořádně přitvrdila. Výkon šel nahoru více než dvojnásobně a nyní dosahuje 326 koní (240 kW). O ten se starají dva 120kW elektromotory, jeden pro přední nápravu a druhý pro zadní. Celkový točivý moment dosahuje 640 Nm.
 
Nissan Leaf Nicmo RC
 
klikněte pro zvětšení
 
U elektromobilů se snáze řídí distribuce točivého momentu mezi jednotlivá kola a Nissan také upravil rozložení hmotnosti, které lépe počítá s hmotností akumulátoru uprostřed vozu a umístěním elektromotorů u náprav. Automobil má hmotnost 1220 kilogramů a dle Nissanu má na 100 km/h zrychlit za pouhých 3,4 sekundy, což je zhruba poloviční čas proti předchozí variantě.
 
Nissan Leaf Nicmo RC
 
klikněte pro zvětšení
 
Design navazuje na předchozí generaci Leaf Nismo RC, nicméně mnoho detailů bylo upraveno tak, aby odpovídaly nové generaci standardního Leafu. Vůz má rozvor 2750 mm a délku 4546 mm. Je dosti nízký, měří totiž jen 1212 mm.
 
Nissan Leaf Nicmo RC
 
klikněte pro zvětšení
 
Nissan plánuje produkci šesti kusů tohoto vozu, které budou doprovázet zejména závody elektrických vozů Formula E. Nepůjde tedy o závodní auta ve smyslu toho, že by se s nimi závodilo. Sopíše jen mají demonstrovat schopnosti elektrických závodních aut. Poprvé bude slavnostně ukázány na NISMO Festival na Fuji International Speedway 2. prosince.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama