www.svetmobilne.cz
>
>

Nissan uvádí závodní elektromobil Leaf Nismo RC

Nissan uvádí závodní elektromobil Leaf Nismo RC
, , aktualita
I elektrické závodní auto může vypadat dobře a také tak jezdit. Nissan představil novou generaci elektromobilu Leaf Nismo RC a vylepšil i dynamické vlastnosti auta. To má nyní výkon přes 320 koní a umí být velmi rychlé.
reklama
Automobilka Nissan přichází s novou generací elektrického závodního auta Leaf Nismo RC. Na rozdíl od dýchavičné předchozí generace, kterou by předjelo nejedno relativně běžné auto z českých silnic, ta nová pořádně přitvrdila. Výkon šel nahoru více než dvojnásobně a nyní dosahuje 326 koní (240 kW). O ten se starají dva 120kW elektromotory, jeden pro přední nápravu a druhý pro zadní. Celkový točivý moment dosahuje 640 Nm.
 
Nissan Leaf Nicmo RC
 
klikněte pro zvětšení
 
U elektromobilů se snáze řídí distribuce točivého momentu mezi jednotlivá kola a Nissan také upravil rozložení hmotnosti, které lépe počítá s hmotností akumulátoru uprostřed vozu a umístěním elektromotorů u náprav. Automobil má hmotnost 1220 kilogramů a dle Nissanu má na 100 km/h zrychlit za pouhých 3,4 sekundy, což je zhruba poloviční čas proti předchozí variantě.
 
Nissan Leaf Nicmo RC
 
klikněte pro zvětšení
 
Design navazuje na předchozí generaci Leaf Nismo RC, nicméně mnoho detailů bylo upraveno tak, aby odpovídaly nové generaci standardního Leafu. Vůz má rozvor 2750 mm a délku 4546 mm. Je dosti nízký, měří totiž jen 1212 mm.
 
Nissan Leaf Nicmo RC
 
klikněte pro zvětšení
 
Nissan plánuje produkci šesti kusů tohoto vozu, které budou doprovázet zejména závody elektrických vozů Formula E. Nepůjde tedy o závodní auta ve smyslu toho, že by se s nimi závodilo. Sopíše jen mají demonstrovat schopnosti elektrických závodních aut. Poprvé bude slavnostně ukázány na NISMO Festival na Fuji International Speedway 2. prosince.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala