Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nissan uvádí sportovní elektromobil Leaf Nismo

20.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Nissan má svou sportovní řadu Nismo a ta se nyní dostává i do třídy elektromobilů. Byla totiž představena sportovní verze elektromobilu Nissan Leaf. Ta dostala jiné odpružení, 18" kola a další sportovní prvky.
Nismo je typické označení pro sportovní verze automobilů Nissan. Takové varianty se dočkal i elektromobil Nissan Leaf. Nový Nissan Leaf Nismo je nicméně spíše designovým sportovním paketem s lepšími jízdními vlastnostmi. Výrobce nehovoří o žádných výraznějších změnách na pohonném ústrojí nebo vyšším výkonu, zmiňuje pouze lepší akceleraci.
 
Nissan Leaf Nismo
 
Podstatně více se toho ale odehrálo na podvozku. Ten dostal 18" kola s pneumatikami Continental ContiSportContact 5, pozměněný posilovač řízení s proměnným účinkem v závislosti na rychlosti, upravené odpružení, brzdy, stabilizační systém, trakční kontrolu i ABS.
 
Nissan Leaf Nismo
 
V interiéru se našlo místo na nový tříramenný volant, upravenou přístrojovou desku s logy Nismo, prvky s karbonovým vzhledem a výrobce také použil více červené barvy např. na obšití a podobně.
 
Nissan Leaf Nismo interiér
 
Exteriér se také dočkal emblémů Nismo, nových LED světel, upravenou přední masku i nárazníky s difuzory. I přesto, že má auto vyšší přítlak, neměla by utrpět výborná aerodynamika vozu. Také jsou zde automaticky sklopná černá zrcátka se směrovkami a několik dalších detailů. Nissan k novému vozu uvedl i video, ale upřímně řečeno, moc "sportovního" ducha v něm vidět nejde (vypadá spíše, jak by doktor z Vesničky mé střediskové dostal nové auto a jel se "kochat").
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama