www.svetmobilne.cz
>
>

Nissan Leaf e+ dostává více výkonu a 62kWh akumulátor

Nissan Leaf e+ dostává více výkonu a 62kWh akumulátor
, , aktualita
Elektromobil Nissan Leaf dostává novou verzi e+ s dlouhým dojezdem. Ta výrazně navyšuje výkon o téměř 70 koní a znatelně tak navyšuje dojezd díky 62kWh akumulátoru. To je více než poloviční vzpruha.
reklama
Elektromobil Nissan Leaf byl vyroben už ve více než 380 tisících exemplářů a jeho druhá generace nyní dostává verzi Leaf e+, která je nejen sportovnější, ale především velmi výrazně navyšuje dojezd. Zatímco standardní verze má jen 40kWh akumulátor, který slibuje dojezd dle americké normy na 150 mil (241 km), nová verze už dostává 62kWh variantu. To je o polovinu více, přičemž Nissan současně hovoří o 25% navýšení hustoty, takže se velikost akumulátoru ve skutečnosti příliš nezvětšila.
 
Nissan Leaf e+
 
Výsledkem je, že se hodnota dojezdu zvýšila na mnohem lepších 226 mil (364 km). Připomeňme ještě, že jde o náročnou americkou normu EPA, která pro Leaf dávala velmi výrazně menší hodnoty než ta evropská. Ta už u standardního Leafu hovořila o 378 km, takže je docela dobře možné, že pro Evropu budou u Leafu e+ udávána čísla až okolo 570 km.
 
Nissan Leaf e+
 
To ale zdaleka není jedna změna. Pořádnou vzpruhu zaznamenal i elektromotor. Z už tak solidního výkonu 110 kW jsme se dostali na 160 kW, což už patří spíše do kategorie warm-hatchů. Faktem nicméně je, že Nissan se nesoustředí na maximální rychlost, která je omezena a u Leafu e+ byla navýšena jen o 10 % na cca 160 km/h. Také točivý moment se zvýšil, zde ale jen lehce z 320 Nm na 340 Nm. Celkové naladění auta tak např. umožnilo zlepšit pružnost z 80 na 120 km/h o 13 %, přesné hodnoty ale Nissan neuvedl.
 
Nissan Leaf e+
 
Nissan také zapracoval na nabíjení, takže místo podpory maximálně 50 kW lze dosáhnout 70 kW (špičkově až 100 kW). Výsledkem je, že nabití většího akumulátoru trvá podobně jako u toho menšího. Také Nissan Leaf e+ nabídne částečně autonomní řízení ProPILOT Assist, které např. umí zachovávat jízdu ve zvoleném pruhu, má i funkci pro popojíždění v zácpě. Možné je využít i netradiční e-Pedal (pedál brzdy a plynu v jednom).
 
K dispozici je také mobilní aplikace NissanConnect pro monitorování stavu akumulátoru, hledání nejbližší nabíjecí stanice, vychlazení nebo naopak vyhřátí interiéru ještě před jízdou a podobně. Infotainment systém využívá nového 8,5" displeje, přičemž aplikace, mapy a firmware systému může být aktualizován přes internet a není třeba navštěvovat servis.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik