www.svetmobilne.cz
>
>

Nissan Leaf e+ dostává více výkonu a 62kWh akumulátor

Nissan Leaf e+ dostává více výkonu a 62kWh akumulátor
, , aktualita
Elektromobil Nissan Leaf dostává novou verzi e+ s dlouhým dojezdem. Ta výrazně navyšuje výkon o téměř 70 koní a znatelně tak navyšuje dojezd díky 62kWh akumulátoru. To je více než poloviční vzpruha.
K oblíbeným
reklama
Elektromobil Nissan Leaf byl vyroben už ve více než 380 tisících exemplářů a jeho druhá generace nyní dostává verzi Leaf e+, která je nejen sportovnější, ale především velmi výrazně navyšuje dojezd. Zatímco standardní verze má jen 40kWh akumulátor, který slibuje dojezd dle americké normy na 150 mil (241 km), nová verze už dostává 62kWh variantu. To je o polovinu více, přičemž Nissan současně hovoří o 25% navýšení hustoty, takže se velikost akumulátoru ve skutečnosti příliš nezvětšila.
 
Nissan Leaf e+
 
Výsledkem je, že se hodnota dojezdu zvýšila na mnohem lepších 226 mil (364 km). Připomeňme ještě, že jde o náročnou americkou normu EPA, která pro Leaf dávala velmi výrazně menší hodnoty než ta evropská. Ta už u standardního Leafu hovořila o 378 km, takže je docela dobře možné, že pro Evropu budou u Leafu e+ udávána čísla až okolo 570 km.
 
Nissan Leaf e+
 
To ale zdaleka není jedna změna. Pořádnou vzpruhu zaznamenal i elektromotor. Z už tak solidního výkonu 110 kW jsme se dostali na 160 kW, což už patří spíše do kategorie warm-hatchů. Faktem nicméně je, že Nissan se nesoustředí na maximální rychlost, která je omezena a u Leafu e+ byla navýšena jen o 10 % na cca 160 km/h. Také točivý moment se zvýšil, zde ale jen lehce z 320 Nm na 340 Nm. Celkové naladění auta tak např. umožnilo zlepšit pružnost z 80 na 120 km/h o 13 %, přesné hodnoty ale Nissan neuvedl.
 
Nissan Leaf e+
 
Nissan také zapracoval na nabíjení, takže místo podpory maximálně 50 kW lze dosáhnout 70 kW (špičkově až 100 kW). Výsledkem je, že nabití většího akumulátoru trvá podobně jako u toho menšího. Také Nissan Leaf e+ nabídne částečně autonomní řízení ProPILOT Assist, které např. umí zachovávat jízdu ve zvoleném pruhu, má i funkci pro popojíždění v zácpě. Možné je využít i netradiční e-Pedal (pedál brzdy a plynu v jednom).
 
K dispozici je také mobilní aplikace NissanConnect pro monitorování stavu akumulátoru, hledání nejbližší nabíjecí stanice, vychlazení nebo naopak vyhřátí interiéru ještě před jízdou a podobně. Infotainment systém využívá nového 8,5" displeje, přičemž aplikace, mapy a firmware systému může být aktualizován přes internet a není třeba navštěvovat servis.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik