Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nissan chce v roce 2022 prodávat milion EV ročně

24.3.2018, Milan Šurkala, aktualita
Nissan jak výrobce nejúspěšnějšího elektromobilu na světě se chystá své úsilí ještě zvýšit. Jeho iniciativa Move to 2022 chce dosáhnout toho, že za rok 2022 automobilka prodá milion elektřinou poháněných vozidel.
Nissan Leaf je světově nejprodávanějším elektromobilem a nedávno se dostal do druhé generace. Není to ale jediný elektromobil v nabídce Nissanu a jeho iniciativa Move to 2022 slibuje do roku 2022 představit 8 nových elektrických modelů. Díky tomu by měl v roce 2022 prodávat už 1 milion elektromobilů ročně a elektrické modely by měly představovat 40 % produkce značky. V roce 2025 by to mělo být už přes polovinu.
 
Nissan IMx
 
Prvním novým modelem bude malé SUV vycházející z konceptu IMx a techniky Leafu. Koncept měl nicméně rovnou dva motory o celkovém výkonu 429 koní (320 kW) a točivém momentu 700 Nm. V tak silné verzi se ale nové SUV prodávat nebude. Koncept sliboval dojezd 380 mil, což je přes 610 kilometrů.
 
Elektrifikace se dočká také luxusní odnož Infiniti. Tam bude mít každý model elektrifikovanou verzi od roku 2021 a i zde se počítá s tím, že od roku 2025 budou elektromobily tvořit více než polovinu prodejů značky. Součástí strategie Move to 2022 bude i prodej více než milionu vozů vybavených autonomními technologiemi ProPilot a využití Alliance Connected Cloud, který je sdílen s koncernovými značkami Renault a Mitsubishi. Ten zajistí nejrůznější služby včetně over-the-air aktualizací.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama