www.svetmobilne.cz
>
>

NIO chce do roku 2025 postavit 4000 stanic pro výměnu baterií EV

NIO chce do roku 2025 postavit 4000 stanic pro výměnu baterií EV
, , aktualita
NIO je mnohdy označováno za čínskou Teslu a jeho plány rozhodně nejsou malé. Do roku 2025 plánuje celosvětově postavit 4000 stanic Battery Swap, kde si majitelé těchto elektromobilů mohou nechat vyměnit akumulátor za nabitý.
K oblíbeným
reklama
Automobilka NIO je rychle rostoucí čínskou automobilkou vyrábějící výhradně elektromobily. Někteří ji označují za čínskou Teslu a při její expanzi a technologiích ani není divu. Zajímavá je především svým konceptem Battery Swap Station 2.0, což je stanice, kde vám vymění akumulátor za nabitý a vy tak nemusíte zdlouhavě čekat na jeho nabíjení. Ačkoli Tesla tuto myšlenku původně propagovala, ale později zavrhla, NIO s ní má v Číně velké úspěchy. Poslední generace výměnných stanic už zvládne až 312 výměn za den.
 
NIO Battery Swap Station
 
Na Power Day 2021 automobilka oznámila záměr celosvětově postavit 4000 takových stanic po celém světě do roku 2025. Připomeňme, že prozatím má v Číně 301 výměnných stanic, 204 rychlonabíječek a 382 nabíječek tzv. typu "destination charging" (např. v hotelech,...). Nabíječky otevřela i dalším automobilkám. Plán tuto síť řádově zvětšit je velmi ambiciózní a odhaduje se, že by měl firmu vyjít na zhruba jednu miliardu USD. Jen letos by to mělo být 700 nových výměnných stanic (původně se plánovalo 500) a automobilka už expanduje i do Evropy (např. do Norska nebo Německa).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář