www.svetmobilne.cz
>
>

NIO chce do roku 2025 postavit 4000 stanic pro výměnu baterií EV

NIO chce do roku 2025 postavit 4000 stanic pro výměnu baterií EV
, , aktualita
NIO je mnohdy označováno za čínskou Teslu a jeho plány rozhodně nejsou malé. Do roku 2025 plánuje celosvětově postavit 4000 stanic Battery Swap, kde si majitelé těchto elektromobilů mohou nechat vyměnit akumulátor za nabitý.
K oblíbeným
reklama
Automobilka NIO je rychle rostoucí čínskou automobilkou vyrábějící výhradně elektromobily. Někteří ji označují za čínskou Teslu a při její expanzi a technologiích ani není divu. Zajímavá je především svým konceptem Battery Swap Station 2.0, což je stanice, kde vám vymění akumulátor za nabitý a vy tak nemusíte zdlouhavě čekat na jeho nabíjení. Ačkoli Tesla tuto myšlenku původně propagovala, ale později zavrhla, NIO s ní má v Číně velké úspěchy. Poslední generace výměnných stanic už zvládne až 312 výměn za den.
 
NIO Battery Swap Station
 
Na Power Day 2021 automobilka oznámila záměr celosvětově postavit 4000 takových stanic po celém světě do roku 2025. Připomeňme, že prozatím má v Číně 301 výměnných stanic, 204 rychlonabíječek a 382 nabíječek tzv. typu "destination charging" (např. v hotelech,...). Nabíječky otevřela i dalším automobilkám. Plán tuto síť řádově zvětšit je velmi ambiciózní a odhaduje se, že by měl firmu vyjít na zhruba jednu miliardu USD. Jen letos by to mělo být 700 nových výměnných stanic (původně se plánovalo 500) a automobilka už expanduje i do Evropy (např. do Norska nebo Německa).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů