Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Některé MacBooky Pro nesmí do letadel, FAA je zakázala

16.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Před dvěma měsíci bylo oznámeno, že některé notebooky Apple MacBook Pro mohou mít vadný akumulátor, který může způsobit požár. Na základě toho FAA zakázala přepravu těchto notebooků na palubách letadel.
Lithiové akumulátory jsou mnohdy bezpečnostním rizikem kvůli možnosti jejich požáru. I když to vzhledem k jejich ohromnému počtu není zas tak častý problém, přeci jen se najdou zařízení, která mají větší náchylnost k požárům než ostatní. Své by o tom mohl vyprávět Samsung se svým Galaxy Note 7, který díky své kauze nakonec nesměl na paluby letadel. A přesně totéž se nyní stalo i společnosti Apple a jejímu notebooku MacBook Pro. Některé modely vyrobené mezi zářím 2015 a únorem 2017 totiž mohou mít vadnou baterii s vyšším rizikem požáru.
 
Apple MacBook Pro
 
Tyto modely jsou nyní kvůli FAA vyloučeny z přepravy, neboť ta informovala americká letiště o nutnosti kontroly. Problémem však je, jak tyto modely od sebe rozeznat. Zatímco u Galaxy Note 7 to nebyl zas takový problém, nyní tu jsou stejné modely vyrobené ve stejném roce, přičemž jeden mohl být předmětem svolávačky a druhý ne. Proto není jasné, jak bude vlastně kontrola závadných modelů probíhat. Ostatně bude potřeba rozeznat i závadný notebook s již opravenou baterií a tentýž model, který ještě svolávačkou neprošel.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama