www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Některé MacBooky Pro nesmí do letadel, FAA je zakázala

Některé MacBooky Pro nesmí do letadel, FAA je zakázala
, , aktualita
Před dvěma měsíci bylo oznámeno, že některé notebooky Apple MacBook Pro mohou mít vadný akumulátor, který může způsobit požár. Na základě toho FAA zakázala přepravu těchto notebooků na palubách letadel.
K oblíbeným
reklama
Lithiové akumulátory jsou mnohdy bezpečnostním rizikem kvůli možnosti jejich požáru. I když to vzhledem k jejich ohromnému počtu není zas tak častý problém, přeci jen se najdou zařízení, která mají větší náchylnost k požárům než ostatní. Své by o tom mohl vyprávět Samsung se svým Galaxy Note 7, který díky své kauze nakonec nesměl na paluby letadel. A přesně totéž se nyní stalo i společnosti Apple a jejímu notebooku MacBook Pro. Některé modely vyrobené mezi zářím 2015 a únorem 2017 totiž mohou mít vadnou baterii s vyšším rizikem požáru.
 
Apple MacBook Pro
 
Tyto modely jsou nyní kvůli FAA vyloučeny z přepravy, neboť ta informovala americká letiště o nutnosti kontroly. Problémem však je, jak tyto modely od sebe rozeznat. Zatímco u Galaxy Note 7 to nebyl zas takový problém, nyní tu jsou stejné modely vyrobené ve stejném roce, přičemž jeden mohl být předmětem svolávačky a druhý ne. Proto není jasné, jak bude vlastně kontrola závadných modelů probíhat. Ostatně bude potřeba rozeznat i závadný notebook s již opravenou baterií a tentýž model, který ještě svolávačkou neprošel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala