www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Některé MacBooky Pro nesmí do letadel, FAA je zakázala

Některé MacBooky Pro nesmí do letadel, FAA je zakázala
, , aktualita
Před dvěma měsíci bylo oznámeno, že některé notebooky Apple MacBook Pro mohou mít vadný akumulátor, který může způsobit požár. Na základě toho FAA zakázala přepravu těchto notebooků na palubách letadel.
K oblíbeným
reklama
Lithiové akumulátory jsou mnohdy bezpečnostním rizikem kvůli možnosti jejich požáru. I když to vzhledem k jejich ohromnému počtu není zas tak častý problém, přeci jen se najdou zařízení, která mají větší náchylnost k požárům než ostatní. Své by o tom mohl vyprávět Samsung se svým Galaxy Note 7, který díky své kauze nakonec nesměl na paluby letadel. A přesně totéž se nyní stalo i společnosti Apple a jejímu notebooku MacBook Pro. Některé modely vyrobené mezi zářím 2015 a únorem 2017 totiž mohou mít vadnou baterii s vyšším rizikem požáru.
 
Apple MacBook Pro
 
Tyto modely jsou nyní kvůli FAA vyloučeny z přepravy, neboť ta informovala americká letiště o nutnosti kontroly. Problémem však je, jak tyto modely od sebe rozeznat. Zatímco u Galaxy Note 7 to nebyl zas takový problém, nyní tu jsou stejné modely vyrobené ve stejném roce, přičemž jeden mohl být předmětem svolávačky a druhý ne. Proto není jasné, jak bude vlastně kontrola závadných modelů probíhat. Ostatně bude potřeba rozeznat i závadný notebook s již opravenou baterií a tentýž model, který ještě svolávačkou neprošel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala