www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Některé MacBooky Pro nesmí do letadel, FAA je zakázala

Některé MacBooky Pro nesmí do letadel, FAA je zakázala
, , aktualita
Před dvěma měsíci bylo oznámeno, že některé notebooky Apple MacBook Pro mohou mít vadný akumulátor, který může způsobit požár. Na základě toho FAA zakázala přepravu těchto notebooků na palubách letadel.
K oblíbeným
reklama
Lithiové akumulátory jsou mnohdy bezpečnostním rizikem kvůli možnosti jejich požáru. I když to vzhledem k jejich ohromnému počtu není zas tak častý problém, přeci jen se najdou zařízení, která mají větší náchylnost k požárům než ostatní. Své by o tom mohl vyprávět Samsung se svým Galaxy Note 7, který díky své kauze nakonec nesměl na paluby letadel. A přesně totéž se nyní stalo i společnosti Apple a jejímu notebooku MacBook Pro. Některé modely vyrobené mezi zářím 2015 a únorem 2017 totiž mohou mít vadnou baterii s vyšším rizikem požáru.
 
Apple MacBook Pro
 
Tyto modely jsou nyní kvůli FAA vyloučeny z přepravy, neboť ta informovala americká letiště o nutnosti kontroly. Problémem však je, jak tyto modely od sebe rozeznat. Zatímco u Galaxy Note 7 to nebyl zas takový problém, nyní tu jsou stejné modely vyrobené ve stejném roce, přičemž jeden mohl být předmětem svolávačky a druhý ne. Proto není jasné, jak bude vlastně kontrola závadných modelů probíhat. Ostatně bude potřeba rozeznat i závadný notebook s již opravenou baterií a tentýž model, který ještě svolávačkou neprošel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře