Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid

17.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Sociální sítě představují skvělý způsob, jak rychle a jednoduše sdílet své fotografie s kýmkoliv na světě. Ani s rozvojem těchto platforem však zcela nezanikly tištěné fotografie, ba naopak v poslední době zažívají svůj comeback. A jak dokazuje úspěch miniaturních tiskáren jako Fujifilm Instax Share nebo HP Sprocket, v kombinaci se smartphony dávají velký smysl tzv. instantní fotografie. Odborníkem na slovo vzatým byla v tomto ohledu značka Polaroid. A právě tu si vybrala Motorola ke spolupráci na posledním Moto Mods, tedy vyměnitelném modulu, který lze „přicvaknout“ ke smartphonům z řady Moto Z.


V rámci Moto Mods už se objevila řada zajímavých nápadů, jak rozšířit funkce dnešních mobilních telefonů – stačí si vzpomenout na projektor, gamepad nebo stereo reproduktory. Nový Polaroid Insta-Share Printer přidává k Moto Z miniaturní tiskárnu, která slouží k okamžitému vytisknutí pořízených snímků. Stejně snadno je možné tisknout fotografie z Facebooku, Instagramu nebo třeba Google Photos. Záleží přitom na uživateli, zda dá přednost vytisknutí fotografií tak, jak byly pořízeny, nebo je předtím upraví přidáním filtrů, bílých okrajů, textu apod.


Výsledné snímky mají rozměry 2 x 3 palce. Tiskárna přitom nevyžaduje inkoust díky technologii ZINK (Zero Ink), ve speciálním papíru se totiž nacházejí termocitlivé krystalky s barvivem. je však nutné počítat s vyšší cenou papíru, balení dvaceti kusů se prodává za 9 dolarů. Zadní strana papíru je samolepící, takže lze fotku jednoduše kamkoliv přilepit. Polaroid Insta-Share Printer je kompatibilní se všemi smartphony Moto Z a Moto Z2. Zpočátku bude nový Moto Mod exkluzivně dostupný pouze u amerického operátora Verizon, který příslušenství prodává za 200 dolarů, v přepočtu 4 300 Kč bez DPH. V následujících měsících se dostane také na mezinárodní trhy.reklama