Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Sprocket: miniaturní tiskárna pro smartphony, která nepotřebuje inkoust

25.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
HP představilo malou tiskárnu HP Sprocket, která je určena především k přímému tisku ze smartphonů. Je bezdrátová, má elegantní design a uživatel se nemusí starat o výměnu cartridge s inkoustem, využívá totiž technologii Zero Ink.
Sdílení fotografií na sociálních sítích nebo jejich posílání přes různé messengery je sice velmi rychlé a jednoduché, ale přece jen postrádá kouzlo tištěných fotografií, které si můžeme předávat z ruky do ruky, uložit do skutečného alba nebo pověsit na zeď. Proto HP uvedlo miniaturní tiskárnu Sprocket, která má rozměry jen 115 x 75 x 22 mm a hmotnost 172 g. Bez problémů se tak vejde do batohu, kabelky nebo i větší kapsy. Právě v přenosnosti a snadnosti tisku mají spočívat její hlavní výhody tohoto nového produktu, který je kompatibilní s Androidem 4.4+ a iOS 8.0+. Pro obě platformy byla vydána aplikace umožňující odesílání fotografií ze smartphonu do tiskárny a nastavení parametrů tisku.

Veškerá komunikace probíhá bezdrátově přes Bluetooth, pro snadnější spárování je dokonce připravena technologie NFC. Podporován je formát fotografií 2 x 3“, respektive 5 x 7,6 cm při rozlišení 313 dpi. Není přitom nutné řešit doplňování inkoustu, tiskárna využívá technologii ZINK (Zero Ink). Krystalky s barvivem se totiž nacházejí přímo ve speciálních papírech, u kterých dochází teplem k zahájení chemické reakce. Vytisknuté fotografie jsou potom odolné proti rozmazání. Výrobce nezmiňuje výdrž integrované baterie, ale k jejímu nabíjení slouží micro USB kabel.

HP Sprocket se bude prodávat ve dvou barevných variantách – bílé v kombinaci s růžově zlatými prvky a černé se stříbrnými detaily. Tiskárna spolu s balením deseti speciálních papírů vyjde zájemce na 130 dolarů, v přepočtu více než 3 100 Kč bez DPH. Zrovna levné nebude ani pořízení dalších papírů, každá sada dvaceti listů bude stát 10 dolarů, tedy 240 Kč bez DPH. Výrobce prozatím nepotvrdil mezinárodní dostupnost své nové miniaturní tiskárny, k dostání je tedy jen na americkém trhu.

Zdroj: HP.com
reklama