Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejmenší kopie iPhonu 7 Plus má 2,54" displej

19.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Kopie známých smartphonů většinou lidé vnímají spíše negativně, ale v případě modelu Soyes 7S většina z nich udělá výjimku. Čínský výrobce totiž využil známý design iPhonu 7 Plus, ale v mnohem menším měřítku.
iPhone 7 Plus se stal designovou inspirací pro nespočet smartphonů známých i neznámých značek. Někteří se tímto modelem od Applu inspirovali jen nenápadně, jiní se jej nebáli téměř kompletně okopírovat. Nejmenší kopií iPhonu 7 Plus je nejspíš Soyes 7S, který se objevil na čínské obdobě Kickstarteru či jiných crowdfundingových webů, kde mohou zákazníci podpořit nadějné projekty ještě před jejich dokončením. Autoři požadovali 100 tisíc juanů (332 tisíc korun) do třiceti dnů, za polovinu této lhůty se však podařilo vybrat více než desetinásobek – 1,4 milionu juanů (4,5 milionu korun). Soyes 7S můžeme označit za přírůstek do kategorie „miniaturních telefonů“. Není sice tak malý jako 1,54" Vphone S8, ale zato je mnohem použitelnější a beží na operačním systému Google Android.
 
 
Zatímco iPhone 7 Plus měří 158,2 x 77,9 x 7,3 mm, Soyes 7S má rozměry jen 95 x 46 x 9,8 mm. Jedná se tak o jeden z mála smartphonu, který se vejde do každé dlaně i kapsy. Svymí tvary, umístěním plastových krytů antény i kulatým domovským tlačítkem zdařile napodobuje známý model od Applu, chybí už jen logo nakousnutého jablka. Čínský výrobce šel dokonce tak daleko, že okopíroval také modul duálního zadního fotaparátu. Jelikož je však telefon vybaven jen jedním snímačem, zůstal druhý otvor prázdný. Naopak nebylo šetřeno na LED blesku, který obsahuje čtyři diody jako má iPhone 7 Plus. Aby byla podobnost co nejpřesnější, disponuje novinka starším Androidem 6.0 Marshmallow s ikonkami imitujícími iOS.
 
 
Soyes 7S se chlubí jen 2,54" dotykovým displejem, který je přibližně poloviční ve srovnání s nejmenšími běžnými smartphony. Rozlišení se zastavilo na úsměvné hodnotě 432 x 240 pixelů a výrobce neopomněl předinstalovat tzv. modrý filtr, který chrání oči při delším koukání do displeje. O pohon se stará čtyřjádrový procesor MediaTek MT6580 taktovaný na 1,3 GHz, kterému sekunduje 1GB RAM a 8GB interní úložiště rozšířitelné pomocí micro SD karty. Ani přes miniaturní rozměry nechybí podpora Dual SIM. V neposlední řadě je uživatelům k dispozici LTE (4G), 5MPx zadní a 0,3MPx přední fotoaparát nebo baterie o kapaxitě 600 mAh. Telefon je možné předobjednat za 358 juanů, v přepočtu asi 1 200 Kč bez DPH.
 


reklama