Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Náramek Samsung Gear Fit 2 Pro se nejspíš představí po boku Note 8

15.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung připravuje vylepšený chytrý náramek Gear Fit 2 Pro, který nabídne vyšší stupeň voděodolnosti, záznam plavání nebo podporou offline přehrávání hudby ze Spotify. Díky hodinkovému řemínku se také sníží riziko rozpojení.
Hlavní hvězdou akce Unpacked, která se uskuteční 23. srpna, bude Samsung Galaxy Note 8. Jihokorejský výrobce však s největší pravděpodobností představí také nové příslušenství a mezi ním v pořadí třetí chytrý náramek z řady Gear Fit. První detaily včetně renderů nepřinesl nikdo jiný než novinář Evan Blass (na Twitteru vystupující jako @Evleaks) prostřednictvím webu Venturebeat.com. Gear Fit 2 bude založen na aktuálně prodávaném modelu Gear Fit 2 Pro a prozatím není jasné, zda jej na trhu zcela nahradí, nebo zůstanou v nabídce oba náramky.
 
 
Samsung Gear Fit 2 Pro ještě rozšíří nabídku funkcí a přiblíží tak zařízení k chytrým hodinkám. Výrobce se při vývoji zaměřil na plavání a upravil kvůli tomu nejen software, ale také design. Chytrý náramek by měl zvládnout zaznamenávat plavecké statistiky a navíc by se měl pochlubit synchronizací dat se službou Speedo On, která je určena právě pro plavce. Samsung měl také zlepšit voděodolnost a namísto certifikace IP 68 by mělo zařízení nabídnout úroveň 5 ATM, to znamená vodotěsnost až do hloubky 50 metrů. A nejspíš právě kvůli plavání byla použita bezpečnější spona běžné používaná u hodinek, která snižuje riziko, že by se náramek rozepnul například při pobytu ve vodě. Hlavním materiálem by měl být opět silikon, což je vzhledem k cílení na sport logické.
 
 
Novinkou ve srovnání s předchůdcem bude údajně podpora offline přehrávání skladeb ze Spotify, uživatel si tak může zpříjemnit trénink svou oblíbenou hudbou. Samsung Gear Fit 2 Pro bude podle uniklých informací opět vybaven barevným dotykovým OLED displejem nebo technologií GPS pro zaznamenávání polohy. I tentokrát by měl být použit operační systém Tizen, náramek však bude údajně kompatibilní s Androidem a iOS. Pokud by novinka nebyla představena příští týden po boku Galaxy Note 8, dočkáme se nejspíš na přelomu srpna a září v rámci berlínského veletrhu IFA 2017.
 
Další očekávanou nositelnou novinkou od Samsungu jsou chytré hodinky Gear Sport, které by měly být zaměřeny na fitness funkce, jak už ostatně napovídá název. Z trochu jiného soudku je potom jiné připravované příslušenství od Samsungu, které by mohlo být představeno v následujících týdnech – nový model headsetu pro virtuální realitu Gear VR.
 


reklama