www.svetmobilne.cz
>
>

Na Floridě shořel elektrický supersport Porsche Taycan

Na Floridě shořel elektrický supersport Porsche Taycan
, , aktualita
Do USA bylo prozatím dodáno jen 130 kusů elektromobilu Porsche Taycan a už se jejich počet snížil o jeden kus. V garáži na Floridě totiž jeden z kusů tohoto elektrického supersportu shořel a nezbylo z něj skoro nic.
K oblíbeným
reklama
Požáry elektrických vozů jsou bedlivě sledovaným tématem, ačkoli zatím žádná pořádná statistika, která by ukazovala jejich častější hoření, neexistuje. Jedno zahoření si nyní připisuje elektrický supersport Porsche Taycan, neboť jeden ze 130 kusů dodaných do USA v neděli 16. února shořel v garáži na Floridě (v podstatě jen pár týdnů starý vůz). Z vozu skoro nic nezbylo, zůstal hlavně kovový rám karoserie. Příčina požáru se vyšetřuje a není zatím jasné, zda za to může elektrický pohon vozu, jiná součást elektrické výbavy nebo něco úplně jiného. Incident se vyšetřuje a teprve až budoucnost ukáže, zda má Taycan nějaký výrazný konstrukční problém.
 
 
To, že jsou požáry supersportů nehledě na jejich pohon docela časté, ukazuje i jiná příhoda právě s Porsche. To vyměnilo motory 785 kusů Porsche 911 GT3 z roku 2014, neboť od spalovacího motoru chytly dva vozy a bylo potřeba zakročit dříve, než by se počet shořelých kusů rozrostl. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář