www.svetmobilne.cz
>
>

Na Floridě shořel elektrický supersport Porsche Taycan

Na Floridě shořel elektrický supersport Porsche Taycan
, , aktualita
Do USA bylo prozatím dodáno jen 130 kusů elektromobilu Porsche Taycan a už se jejich počet snížil o jeden kus. V garáži na Floridě totiž jeden z kusů tohoto elektrického supersportu shořel a nezbylo z něj skoro nic.
K oblíbeným
reklama
Požáry elektrických vozů jsou bedlivě sledovaným tématem, ačkoli zatím žádná pořádná statistika, která by ukazovala jejich častější hoření, neexistuje. Jedno zahoření si nyní připisuje elektrický supersport Porsche Taycan, neboť jeden ze 130 kusů dodaných do USA v neděli 16. února shořel v garáži na Floridě (v podstatě jen pár týdnů starý vůz). Z vozu skoro nic nezbylo, zůstal hlavně kovový rám karoserie. Příčina požáru se vyšetřuje a není zatím jasné, zda za to může elektrický pohon vozu, jiná součást elektrické výbavy nebo něco úplně jiného. Incident se vyšetřuje a teprve až budoucnost ukáže, zda má Taycan nějaký výrazný konstrukční problém.
 
 
To, že jsou požáry supersportů nehledě na jejich pohon docela časté, ukazuje i jiná příhoda právě s Porsche. To vyměnilo motory 785 kusů Porsche 911 GT3 z roku 2014, neboť od spalovacího motoru chytly dva vozy a bylo potřeba zakročit dříve, než by se počet shořelých kusů rozrostl. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma
Pokémon Go rozhodně nezmizel v propadlišti dějin. Po rekordním roce 2019 hru patrně nezastaví ani pandemie koronaviru, během kterého výdělky vývojářů naopak rostou. Hráči ovšem čím dál častěji porušují vládní nařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone
Chcete být mezi prvními majiteli 5G smartphonů, ale nechcete za něj utrácet astronomické sumy? Xiaomi představilo novinku Mi 10 Lite 5G, která vám udělá radost. Přinášíme vám její evropskou cenou i srovnání s modely Mi 10 a Mi 10 Pro.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug
Společnosti Apple se v posledních verzích mobilního operačního systému iOS povedlo vyrobit nepříjemnou chybu. VPN připojení totiž může vykazovat bezpečnostní bug, který nemusí chránit všechna datová spojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C
Přehřívá se vám smartphone během hraní her? Řešením by mohl být externí chladič Xiaomi Black Shark FunCooler Pro, který je kompatibilní i s modely jiných značek. Toto příslušenství zvládne podle videa bleskurychle dosáhnout teploty hluboko pod bodem mrazu.
27.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně
Mnohé americké automobilky velmi často mluví o tom, jakou vidí elektrickou budoucnost. Podrobnější plány společností Ford a GM nicméně ukazují, že to s těmi elektromobily asi nevidí až tak moc vážně.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala