Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Na Chrome OS zamíří Google Play Store se všemi aplikacemi z Androidu

25.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na počítačích s Chrome OS bude nejspíš brzy možné spouštět libovolné aplikace s Androidem, které si uživatel stáhne přímo z Obchodu Play. A nejedná se o žádné teoretické spekulace, náznaky nové funkce se totiž objevily ve vývojářské verzi systému.
V loňském roce Google vydal nástroj, v rámci kterého umožnil portovat aplikace z Androidu na Chrome OS. Této možnosti zatím nevyužilo mnoho vývojářů, už brzy bychom se ovšem mohli dočkat možnosti spustit na počítačích s operačním systémem Chrome prakticky jakoukoliv aplikaci určenou původně pro Android, bude si ji stačit stáhnout z Google Play Store. Nasvědčují tomu informace, které se objevily na sociální síti Reddit.

Někteří uživatelé objevili v nefinálním Chrome OS v51, který je v současné době dostupný jen skrze vývojářský kanál, funkci umožňující právě spuštění androidových aplikací. Kromě volby na stránce Nastavení narazili uživatelé dokonce na průvodce, který seznamuje s možností spustit Google Play Store na Chromebooku. Vývojáři sice záhy funkci stáhli, ale informace potvrzující, že se něco takového chystá, zůstala ve zdrojových kódech.

Uvidíme, kdy se možnost instalace aplikací z Androidu na Chrome OS objeví už ve finální verzi systému. Spekulace ovšem naznačují, že americký gigant tuto novinku plánuje oficiálně oznámit až na vývojářské konferenci Google I/O 2016, která v San Francisku začne 18. května. Každopádně to bude pro Chrome OS obrovská vzpruha, rázem se totiž nabídka aplikací dostupných pro tuto platformu zvýší o přibližně dva miliony, což jistě prospěje prodejům Chromebooků i Chromeboxů.

Jedná se o další důkaz, že Chrome OS jako samostatný systém nekončí a Google s ním tedy nejspíš má v budoucno ještě velké plány. Koncem loňského roku se přitom objevila spekulace, že Chrome OS bude spojen s Androidem a de facto tak zanikne, samotný Google pak ovšem na svém oficiálním blogu tuto informaci dementoval.

Zdroj: Androidcentral.com
reklama