Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google popřel spekulace o zrušení Chrome OS

3.11.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Před pár dny se objevila důvěryhodně vypadající informace, podle které mělo do roku 2017 dojít ke spojení operačních systémů Android a Chrome v jeden, druhý jmenovaný by tak vlastně zanikl. Podle Googlu ovšem k ničemu takovému nedojde.
Nestává se moc často, že by se firma vyjadřovala ke spekulacím, které se objeví na internetu. V tomto případě Google celkem logicky udělal výjimku, jde přece jen o budoucnost celé platformy a nejistota v otázce její budoucnosti by totiž mohla způsobit odliv zákazníků. Spekulace navíc působila celkem důvěryhodně, a to už jen z toho důvodu, že ji jako první zveřejnil deník The Wall Street Journal.

Google na svém blogu uvádí, že se snaží dostat dohromady to nejlepší z obou svých operačních systémů, konec Chrome OS ovšem neplánuje. K představení této platformy došlo před šesti lety s cílem nabídnout rychlý, jednoduchý a bezpečný systém pro všechny uživatele. Chrome OS zatím netrhá rekordy v podílu mezi platformami, dlouhodobě ovšem roste.

Kromě běžných uživatelů, které mohou Chromebooky a Chromeboxy lákat především nízkou cenou typickou pro většinu těchto zařízení, se Chrome OS dostává také do škol a firem. V amerických školách je údajně každý školní den aktivováno 30 tisíc nových Chromebooků, což je více než u zařízení všech ostatních platforem dohromady.
Stále prodávanější jsou i minipočítače s Chrome OS, tzv. Chromeboxy


A notebooky s Chrome OS používají také zaměstnanci firem jako Netflix a Starbucks, kteří mohou těžit především z bezpečného prostředí nevyžadující ani používání antivirového softwaru. Administrátoři ve firmách i školách pak mohou tisíce Chromebooků spravovat pomocí jediné webové konzole.

V letošním roce Google tuto platformu obohatil o několik významných novinek, přičemž tou nejznámější je jistě podpora Apps Runtime umožňující spustit oblíbené aplikace z Androidu na zařízení s Chrome OS. Ve zlepšování chtějí vývojáři pracovat i nadále a pro nejbližší měsíce chystají nespočet zajímavých novinek.

Google uvádí, že se můžeme těšit na nový multimediální přehrávač, upravený vzhled podle pravidel Material Designu, vylepšení výkonu i další zaměření na bezpečnost. A aby se nemluvilo jen o softwaru, měli bychom se v příštím roce dočkat desítek nových Chromebooků.

Zdroj: Chrome.blogspot.cz
reklama