Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Na Androidu se vám brzy ukáže tato obrazovka od Googlu

19.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Po tlaku EU se začne Google ptát uživatelů Androidu, zda si nechtějí nainstalovat jiný internetový prohlížeč nebo vyhledávač. Nyní Google ukázal, jak bude taková obrazovka vypadat a kdy se s ní setkáme.
Po nedávné vysoké pokutě a dlouhodobému tlaku Evropské unie kvůli tomu, že Google svým mobilním operačním systémem údajně upevňuje své monopolní postavení na trhu, začala americká společnost se změnami. Nedávno Google oznámil, že začne evropské uživatele Androidu upozorňovat na možnost instalace jiného webového prohlížeče a vyhledávače. A svůj slib hodlá dodržet. Tento týden firma na svém blogu zveřejnila, jak budou tyto obrazovky vypadat.
 
 
S obrazovkou se uživatelé setkají poté, co poprvé spustí Obchod Google Play po příslušné aktualizaci. Jinak řečeno, upozornění čeká nejen nové, ale také stávající uživatele. Zmiňovaná aktualizace by měla vyjít v následujících týdnech a nainstalována bude na pozadí, stejně jako jiné updaty Služeb Google Play. První obrazovka se bude týkat internetových vyhledávačů, druhá potom internetových prohlížečů. Na každé z obrazovek se zobrazí odkazy na pět aplikací včetně již nainstalovaných. Dosud nenainstalované aplikace budou vybrány podle popularity a seřazeny náhodně, nabídka se potom bude samozřejmě lišit také podle regionu.
 
 
Uživatel bude mít možnost si z výběru nainstalovat tolik aplikací, kolik bude chtít. V takovém případě také Google zobrazí instrukce, jak nové aplikace nastavit (např. umístění ikony aplikace a widgetu, nastavení jako výchozí). Pokud dojde k instalaci nového vyhledávače, zobrazí se při příštím spuštění prohlížeče Chrome lišta s upozorněním, zda chce uživatel změnit výchozí vyhledávač.
 


reklama