www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Na Androidu se vám brzy ukáže tato obrazovka od Googlu

Na Androidu se vám brzy ukáže tato obrazovka od Googlu
, , aktualita
Po tlaku EU se začne Google ptát uživatelů Androidu, zda si nechtějí nainstalovat jiný internetový prohlížeč nebo vyhledávač. Nyní Google ukázal, jak bude taková obrazovka vypadat a kdy se s ní setkáme.
K oblíbeným
reklama
Po nedávné vysoké pokutě a dlouhodobému tlaku Evropské unie kvůli tomu, že Google svým mobilním operačním systémem údajně upevňuje své monopolní postavení na trhu, začala americká společnost se změnami. Nedávno Google oznámil, že začne evropské uživatele Androidu upozorňovat na možnost instalace jiného webového prohlížeče a vyhledávače. A svůj slib hodlá dodržet. Tento týden firma na svém blogu zveřejnila, jak budou tyto obrazovky vypadat.
 
 
S obrazovkou se uživatelé setkají poté, co poprvé spustí Obchod Google Play po příslušné aktualizaci. Jinak řečeno, upozornění čeká nejen nové, ale také stávající uživatele. Zmiňovaná aktualizace by měla vyjít v následujících týdnech a nainstalována bude na pozadí, stejně jako jiné updaty Služeb Google Play. První obrazovka se bude týkat internetových vyhledávačů, druhá potom internetových prohlížečů. Na každé z obrazovek se zobrazí odkazy na pět aplikací včetně již nainstalovaných. Dosud nenainstalované aplikace budou vybrány podle popularity a seřazeny náhodně, nabídka se potom bude samozřejmě lišit také podle regionu.
 
 
Uživatel bude mít možnost si z výběru nainstalovat tolik aplikací, kolik bude chtít. V takovém případě také Google zobrazí instrukce, jak nové aplikace nastavit (např. umístění ikony aplikace a widgetu, nastavení jako výchozí). Pokud dojde k instalaci nového vyhledávače, zobrazí se při příštím spuštění prohlížeče Chrome lišta s upozorněním, zda chce uživatel změnit výchozí vyhledávač.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala