www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Na Androidu se vám brzy ukáže tato obrazovka od Googlu

Na Androidu se vám brzy ukáže tato obrazovka od Googlu
, , aktualita
Po tlaku EU se začne Google ptát uživatelů Androidu, zda si nechtějí nainstalovat jiný internetový prohlížeč nebo vyhledávač. Nyní Google ukázal, jak bude taková obrazovka vypadat a kdy se s ní setkáme.
K oblíbeným
reklama
Po nedávné vysoké pokutě a dlouhodobému tlaku Evropské unie kvůli tomu, že Google svým mobilním operačním systémem údajně upevňuje své monopolní postavení na trhu, začala americká společnost se změnami. Nedávno Google oznámil, že začne evropské uživatele Androidu upozorňovat na možnost instalace jiného webového prohlížeče a vyhledávače. A svůj slib hodlá dodržet. Tento týden firma na svém blogu zveřejnila, jak budou tyto obrazovky vypadat.
 
 
S obrazovkou se uživatelé setkají poté, co poprvé spustí Obchod Google Play po příslušné aktualizaci. Jinak řečeno, upozornění čeká nejen nové, ale také stávající uživatele. Zmiňovaná aktualizace by měla vyjít v následujících týdnech a nainstalována bude na pozadí, stejně jako jiné updaty Služeb Google Play. První obrazovka se bude týkat internetových vyhledávačů, druhá potom internetových prohlížečů. Na každé z obrazovek se zobrazí odkazy na pět aplikací včetně již nainstalovaných. Dosud nenainstalované aplikace budou vybrány podle popularity a seřazeny náhodně, nabídka se potom bude samozřejmě lišit také podle regionu.
 
 
Uživatel bude mít možnost si z výběru nainstalovat tolik aplikací, kolik bude chtít. V takovém případě také Google zobrazí instrukce, jak nové aplikace nastavit (např. umístění ikony aplikace a widgetu, nastavení jako výchozí). Pokud dojde k instalaci nového vyhledávače, zobrazí se při příštím spuštění prohlížeče Chrome lišta s upozorněním, zda chce uživatel změnit výchozí vyhledávač.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik