www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč

Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
, , aktualita
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
K oblíbeným
reklama
Evropská unie má Google dlouhodobě v hledáčku, a to především kvůli údajnému monopolnímu chování, kterým americký gigant znevýhodňuje konkurenci. V minulosti bylo společnosti uděleno několik pokut, ta nejvyšší udělená vloni dosáhla částky 5 miliard dolarů. Google se tedy snaží podniknout kroky, aby uspokojil žádosti EU a zabránil dalším problémům. V minulosti provedl úpravy ve službách Nákupy Google a AdSense pro vyhledávání, změnil dokonce také podmínky licencí, pod kterými poskytuje výrobcům zařízení svůj operační systém Android. Vytvořil proto samostatné licence pro Play Store, Chrome a Google Search, za které musejí výrobci zaplatit.
 
 
Svým posledním krokem se chce Google ujistit, že uživatelé vědí o možnostech instalace jiných internetových prohlížečů a vyhledávačů na svůj smartphone s Androidem. A to i přesto, že tato možnost je součástí Androidu odjakživa a většina uživatelů o ní nejspíš ví – v průměru je totiž na jeden smartphone nainstalujeme okolo 50 aplikací. Otázka na prohlížeč a vyhledávač by se měla v budoucnu zobrazit všem novým i stávajícím uživatelům Androidu v Evropě. Google ovšem neupřesnil, jakou bude mít formu. Neuvedl ani, zda nabídne konkrétní alternativy k Chromu a svému vyhledávači, nebo pouze odkaz např. do Obchodu Play. A případně, co bude kritériem k tomu, aby Google danou alternativu zahrnul do výběru.
 
K zobrazení dialogového okna pro výběr prohlížeče byl v minulosti donucen i Microsoft ve svém systému Windows.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře