www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč

Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
, , aktualita
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
K oblíbeným
reklama
Evropská unie má Google dlouhodobě v hledáčku, a to především kvůli údajnému monopolnímu chování, kterým americký gigant znevýhodňuje konkurenci. V minulosti bylo společnosti uděleno několik pokut, ta nejvyšší udělená vloni dosáhla částky 5 miliard dolarů. Google se tedy snaží podniknout kroky, aby uspokojil žádosti EU a zabránil dalším problémům. V minulosti provedl úpravy ve službách Nákupy Google a AdSense pro vyhledávání, změnil dokonce také podmínky licencí, pod kterými poskytuje výrobcům zařízení svůj operační systém Android. Vytvořil proto samostatné licence pro Play Store, Chrome a Google Search, za které musejí výrobci zaplatit.
 
 
Svým posledním krokem se chce Google ujistit, že uživatelé vědí o možnostech instalace jiných internetových prohlížečů a vyhledávačů na svůj smartphone s Androidem. A to i přesto, že tato možnost je součástí Androidu odjakživa a většina uživatelů o ní nejspíš ví – v průměru je totiž na jeden smartphone nainstalujeme okolo 50 aplikací. Otázka na prohlížeč a vyhledávač by se měla v budoucnu zobrazit všem novým i stávajícím uživatelům Androidu v Evropě. Google ovšem neupřesnil, jakou bude mít formu. Neuvedl ani, zda nabídne konkrétní alternativy k Chromu a svému vyhledávači, nebo pouze odkaz např. do Obchodu Play. A případně, co bude kritériem k tomu, aby Google danou alternativu zahrnul do výběru.
 
K zobrazení dialogového okna pro výběr prohlížeče byl v minulosti donucen i Microsoft ve svém systému Windows.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala