www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč

Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
, , aktualita
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
K oblíbeným
reklama
Evropská unie má Google dlouhodobě v hledáčku, a to především kvůli údajnému monopolnímu chování, kterým americký gigant znevýhodňuje konkurenci. V minulosti bylo společnosti uděleno několik pokut, ta nejvyšší udělená vloni dosáhla částky 5 miliard dolarů. Google se tedy snaží podniknout kroky, aby uspokojil žádosti EU a zabránil dalším problémům. V minulosti provedl úpravy ve službách Nákupy Google a AdSense pro vyhledávání, změnil dokonce také podmínky licencí, pod kterými poskytuje výrobcům zařízení svůj operační systém Android. Vytvořil proto samostatné licence pro Play Store, Chrome a Google Search, za které musejí výrobci zaplatit.
 
 
Svým posledním krokem se chce Google ujistit, že uživatelé vědí o možnostech instalace jiných internetových prohlížečů a vyhledávačů na svůj smartphone s Androidem. A to i přesto, že tato možnost je součástí Androidu odjakživa a většina uživatelů o ní nejspíš ví – v průměru je totiž na jeden smartphone nainstalujeme okolo 50 aplikací. Otázka na prohlížeč a vyhledávač by se měla v budoucnu zobrazit všem novým i stávajícím uživatelům Androidu v Evropě. Google ovšem neupřesnil, jakou bude mít formu. Neuvedl ani, zda nabídne konkrétní alternativy k Chromu a svému vyhledávači, nebo pouze odkaz např. do Obchodu Play. A případně, co bude kritériem k tomu, aby Google danou alternativu zahrnul do výběru.
 
K zobrazení dialogového okna pro výběr prohlížeče byl v minulosti donucen i Microsoft ve svém systému Windows.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář