www.svetmobilne.cz
>
>

MOL Plugee: nabíjení elektromobilů za akceptovatelný paušální poplatek

MOL Plugee: nabíjení elektromobilů za akceptovatelný paušální poplatek
, , aktualita
Síť čerpacích stanic MOL spouští do ostrého provozu projekt Plugee. Jde o síť nabíječek elektromobilů, které budou poskytovat nabíjení za paušální poplatek. Čím víc nabijete, tím výhodněji to vyjde.
K oblíbeným
reklama
Rozmach elektromobility si všímají i sítě čerpacích stanic. Reaguje nejen Shell, ale také MOL. Ten spouští do ostrého provozu službu MOL Plugee. Ta byla doposud v pilotním bezplatném provozu, to se ale nyní mění a za nabíjení se platí. Na rozdíl od Ionity, které jsou opravdu velmi drahé a za jednu kWh chce 21 Kč, je nabídla MOLu o něco atraktivnější. Záleží ale na tom, jak moc budete chtít dobít. V případě MOLu se totiž bude platit paušální poplatek, který činí 259 Kč za AC nabíjení, 333 Kč za rychlejší DC nabíjení a 450 Kč za ultra rychlé nabíjení DC. Je jedno, kolik nabijete. MOL se tedy vyplatí v případě, kdy máte hodně vybito a chcete hodně nabít. Tedy tehdy, kdy potřebujete dobít několik desítek kWh.
 
MOL Plugee
 
Ve většině případů je k dispozici konektor Type 2 AC 22kW a 50kW DC CCS i CHAdeMO. Abyste se tak dostali např. pod 10 Kč za kWh (nabít alespoň 26 kWh), je potřeba strávit na AC nabíječce něco přes hodinu, tedy delší zastávka např. s obědem (a pokud vaše auto nepodporuje 22kW AC dobíjení, ale jen 11kW, tak dvakrát tolik). V případě DC nabíjení by mělo stačit 40 minut (na 33 kWh) a u ultra rychlého pak necelých 20 minut (na 45 kWh). Ultra rychlé nabíjení je podporováno buď jako CHAdeMO 75 kW nebo CCS 150 kW. Na menší množství kWh se naopak krátké nabíjení pěkně prodraží. Celkem je k dispozici 26 nabíjecích stanic, ale jen 2 podporují ultra rychlé nabíjení. Pokrývají zejména okolí Prahy a Brna, D1 a tah na Plzeň. Jedna je i u Ústí nad Labem.
 
mapa MOL Plugee
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář