www.svetmobilne.cz
>
>

MOL Plugee: nabíjení elektromobilů za akceptovatelný paušální poplatek

MOL Plugee: nabíjení elektromobilů za akceptovatelný paušální poplatek
, , aktualita
Síť čerpacích stanic MOL spouští do ostrého provozu projekt Plugee. Jde o síť nabíječek elektromobilů, které budou poskytovat nabíjení za paušální poplatek. Čím víc nabijete, tím výhodněji to vyjde.
K oblíbeným
reklama
Rozmach elektromobility si všímají i sítě čerpacích stanic. Reaguje nejen Shell, ale také MOL. Ten spouští do ostrého provozu službu MOL Plugee. Ta byla doposud v pilotním bezplatném provozu, to se ale nyní mění a za nabíjení se platí. Na rozdíl od Ionity, které jsou opravdu velmi drahé a za jednu kWh chce 21 Kč, je nabídla MOLu o něco atraktivnější. Záleží ale na tom, jak moc budete chtít dobít. V případě MOLu se totiž bude platit paušální poplatek, který činí 259 Kč za AC nabíjení, 333 Kč za rychlejší DC nabíjení a 450 Kč za ultra rychlé nabíjení DC. Je jedno, kolik nabijete. MOL se tedy vyplatí v případě, kdy máte hodně vybito a chcete hodně nabít. Tedy tehdy, kdy potřebujete dobít několik desítek kWh.
 
MOL Plugee
 
Ve většině případů je k dispozici konektor Type 2 AC 22kW a 50kW DC CCS i CHAdeMO. Abyste se tak dostali např. pod 10 Kč za kWh (nabít alespoň 26 kWh), je potřeba strávit na AC nabíječce něco přes hodinu, tedy delší zastávka např. s obědem (a pokud vaše auto nepodporuje 22kW AC dobíjení, ale jen 11kW, tak dvakrát tolik). V případě DC nabíjení by mělo stačit 40 minut (na 33 kWh) a u ultra rychlého pak necelých 20 minut (na 45 kWh). Ultra rychlé nabíjení je podporováno buď jako CHAdeMO 75 kW nebo CCS 150 kW. Na menší množství kWh se naopak krátké nabíjení pěkně prodraží. Celkem je k dispozici 26 nabíjecích stanic, ale jen 2 podporují ultra rychlé nabíjení. Pokrývají zejména okolí Prahy a Brna, D1 a tah na Plzeň. Jedna je i u Ústí nad Labem.
 
mapa MOL Plugee
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala