Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobilní divize Sony, jak se jí daří?

21.11.2016, Milan Šurkala, aktualita
Trh mobilních telefonů poslední dobou válcují čínské modely. Ubírají podíl tradičním výrobcům a ti mají stále těžší pozici. Dnes se podíváme na to, jak si vede společnost Sony, jejíž mobilní divize byla dlouho ztrátová. Jaké jsou vyhlídky do budoucna?
Tradiční výrobci mobilních telefonů dnes nemají na růžích ustláno. Poslední dobou se nevede ani takové ikoně jako je Apple. Během posledních let to ale vypadalo mnohokrát špatně s mobilní divizí od Sony. Nyní se podíváme, jak si vlastně vedla za poslední čtvrtletí (červenec-září). Žádná sláva to na první pohled nebyla, neboť příjmy klesly o 39,6 % z 279,2 miliardy na 168,8 miliardy jenů.

Sony Xperia X Compact

Mohou za to výrazně klesající prodeje telefonů střední třídy a pokles na důležitých trzích, kterým je pro mobilní telefony Sony především Evropa. Tady se společnosti Sony vždy dařilo, to se ale zdá být minulostí. Na druhou stranu se celosvětově dobře drží high-endové modely společnosti. Restrukturalizace, již zmíněné high-endové modely a nižší náklady se nicméně projevily velmi pozitivně a z loňské čtvrtletní ztráty 20,6 miliardy se Sony v posledním čtvrtletí dostalo do mírného zisku 3,7 miliardy jenů.

Sony nicméně snížilo odhady prodejů telefonů na 17 milionů kusů za fiskální rok 2016 (v minulém roce prodalo 24,9 milionů). Samo Sony tak předpokládá, že se situace nezlepší, ale věří v mírný zisk, což je pozitivní. Otázkou pro budoucnost tak je, zda budou high-endové telefony Sony pro zákazníky nadále dostatečně atraktivní a zda se Sony podaří získat zpět ztracené pozice v Evropě.

Zdroj: sony.net


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama