Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Apple slaví: prodal už jednu miliardu iPhonů

, , aktualita
Apple slaví: prodal už jednu miliardu iPhonů
Tim Cook oznámil na včerejším setkání zaměstnanců v Cupertino radostnou novinu. Apple vyrobil už jednu miliardu iPhonů, a to za méně než deset let jejich existence. Prodeje iPhonů ale v posledním čtvrtletí klesaly.
Apple slaví: prodal už jednu miliardu iPhonů
První generace iPhonu byla představena už v roce 2007 a prakticky okamžitě se z tohoto produktu stal hit. Nyní čekáme na model iPhone 7, který by měl být představen v září. Ještě předtím ale Apple dosáhl důležitého milníku. Výkonný ředitel Tim Cook se na setkání se zaměstnanci pochlubil, že společnost prodalo už jednu miliardu iPhonů Americkému výrobci k dosažení tohoto prodejního úspěchu stačilo méně než 10 let.

„iPhone se stal jedním z nejdůležitějších a nejúspěšnějších produktů v historii, které změnily svět. Stal se něčím víc než jen stálým společníkem. iPhone je opravdu nezbytnou součástí našeho každodenního života a umožňuje nám hodně z toho, co děláme každý den,“ prohlásil Tim Cook.
iPhone s pořadovým číslem 1 miliarda přinesl Tim Cook ukázat zaměstancům Applu


Prodeji iPhonů se ovšem v současné době zase tolik nedaří, jak by se mohlo na první pohled zdát. Za minulé čtvrtletí zaznamenal výrobce 40,4 milionu prodaných iPhonů, což je o 15 % méně ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Klesá zájem na západních trzích i v Číně, jedinou výjimkou je snad Indie, kde se meziročně prodalo o 51 % iPhonů více.

Zdroj: Apple.com
reklama