Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mnichov má nově flotilu 10 elektro-taxi Jaguar I-PACE

27.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
V Německu je 60 % taxíků značky Mercedes-Benz. Mnichovem však nyní budou brázdit i taxikářské vozy Jaguar, konkrétně půjde o elektrické SUV I-PACE. Slibují si od toho trochu čistější ovzduší.
Elektromobilta se stále více a více rozšiřuje, dorazila dokonce i do německých taxíků. Dosud zde vládnou vozy Mecedes-Benz, které tvoří neuvěřitelných 60 % taxíků v zemi. Ve většině případů jde o modely třídy E. Taxikářská společnost MTZ v Mnichově však razí cestu ekologičtějších aut (při provozu), a tak v její flotile nalezneme 80 vozidel na hybridní nebo CNG pohon (hybridní MPV Toyota Prius+ a podobně). Nyní byla nabídka rozšířena i o 10 čistě elektrických SUV Jaguar I-PACE.
 
 
Tento automobil je sice skoro dvakrát dražší než základní E-Class, ale společnost si od něj slibuje ekologičtější provoz ve městě, byť nějaké dramatické zlepšení z 10 vozů jistě nelze čekat. Ale i malý krok se počítá, navíc Mnichov je jedním z nejvíce znečištěných měst v Německu.
 
Díky velké 90kWh baterii slibuje automobilka Jaguar dojezd 480 kilometrů, a to už podle nové reálnější normy WLTP. Město bude provoz elektrických taxíků dotovat, a tak bude jízda o 20 % levnější než obvykle. Připomeňme, že elektrické SUV od Mercedesu bude představeno až někdy v příštím roce a v tomto ohledu má německá automobilka docela mezery.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama