Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi

20.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Xiaomi už sice dávno potvrdilo, že pracuje na MIUI 10, ale před vydáním zbrusu nové verze vývojáři ještě vylepšují tu stávající. Připomeňme, že MIUI 9 vyšlo koncem loňského roku a přineslo některé výrazné změny uživatelského rozhraní nebo režim rozdělené obrazovky. Od té doby přišlo několik dalších updatů, až výrobce došel k MIUI 9.5. Tato ještě horká verze už vychází pro několik prvních modelů od Xiaomi s globální ROM, konkrétně pro Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 3 (Qualcomm), Redmi Note 4X (Redmi Note 4 Qualcomm), Mi Max a Mi Max Prime. Aktualizace tedy překvapivě nezačaly od vlajkových lodí, ale od levnějších a starších modelů.
 
 
Pokud máte některý z uvedených telefonů, můžete zkusit ověřit dostupnost updatu. Pokud vám bude systém tvrdit, že je aktuální, vyčkejte pár dnů nebo týdnů, neboť aktualizace jsou vydávány postupně ve fázích. Následovat budou další modely podle orientačního plánu, který uvádíme níže. Samotné Xiaomi ovšem upozorňuje, že termíny nemusí být přesně dodrženy, pokud by se například objevily nějaké komplikace pro vývoji nebo testování nové verze. Hlavní novinkou MIUI 9.5 jsou vylepšení týkajících se notifikací, kterou vývojáři testovali už dříve v beta verzi, ale do stabilního sestavení se dostává až nyní.
 
 
Do MIUI konečně dorazí seskupení více notifikaci od jedné aplikace a rychlé odpovědi přímo v notifikaci. Pokud jsou vám tyto „novinky“ povědomé, Google je představil už v Androidu Nougat, ale jak je vidno, ne všichni autoři uživatelských nadstaveb této možnosti využili. Více notifikací od jedné aplikace je seskupeno do jedné, takže jsou notifikace zase o něco přehlednější. Rychlé odpovědi umožňují například odeslat reakci na přijatou zprávu přímo z notifikace, aniž by bylo nutné aplikaci otevírat. Součástí aktualizace jsou také nové zvukové tóny (vyzvánění, nabíjení a zamknutí/odemknutí) nebo únorový balíček bezpečnostních záplat od Googlu.
 

Plán aktualizací na MIUI 9.5 (Global ROM)

  • Konec března: Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 3 Qualcomm, Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X, Mi Max, Mi Max Prime, Redmi 3S, Redmi 4 Prime, Redmi 4A,  Redmi Note 4 MTK.
  • Začátek dubna: Redmi Note 5A Prime/Redmi Y1, Redmi Note 5A/Redmi Y1 Lite, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi Note 5, Redmi 5, Mi Max 2, Mi 5, Redmi 4X, Mi 6, Mi MIX 2.
  • Polovina dubna: Mi Note 2, Mi 5s, Mi MIX, Mi Note 3, Mi 5s Plus, Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi 4, Mi 3, Mi 4.
Zdroj: MIUI.com


reklama