www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Minecraft Earth přenese kostičky do rozšířené reality

Minecraft Earth přenese kostičky do rozšířené reality
, , aktualita
Na mobilní telefony míří další hra využívající rozšířenou realitu. Minecraft Earth využívá GPS a kameru, aby propojil svět kostiček s okolím. Princip hry ovšem přece jen bude trochu jiný než v konkurenčním Pokémon GO.
K oblíbeným
reklama
Minecraft patří mezi nejpopulárnější počítačové hry a velmi úspěšná je rovněž jeho mobilní verze. Microsoft se nyní pokusí využít oblibu rozšířené reality (augmented reality, zkráceně AR), na které je založen populární Pokémon GO nebo novinka Harry Potter: Wizards Unite. Zatímco klasický Minecraft můžete hrát v pohodlí doma, připravovaný Minecraft Earth vyžene hráče ven. V ulicích měst půjde sbírat bloky, které hráč může najít pomocí mapy na displeji telefonu. Zatímco pro získání běžných bloků se postačí dostat do jejich blízkosti a kliknout do mapy. Vzácnější bloky ovšem získáte jen prostřednictvím miniher, tzv. dobrodružství. A tady už se ke slovu dostává rozšířená realita, která bude využívat platformu Google ARCore nebo Apple ARKit (podle operačního systému).
 
 
V rozšířené realitě se může hráč provrtat pod zem a najít tam diamanty, železo nebo jiné materiály. Nebo lze porážet stromy, lovit ryby a provádět další akce, které mohou fanoušci znát z kreativního režimu v běžném Minecraftu. Dokonce bude možné potkat i různá zvířata. To vše na pozadí skutečného světa. Z nasbíraných materiálů potom může uživatel stavět, co ho napadne. Každý hráč má k dispozici něco jako osobní prostor, kde může upustit uzdu své fantazie. Od malých stavbiček, které se vejdou na pracovní stůl až po gigantické výtvory. Svými díly se potom může hráč pochlubit přátelům z celého světa, nebo je rovnou pozvat, aby se podíleli na vytváření. Chybět nebude ani tržiště, kde si hráči mohou vyměňovat materiály. Části hry tudíž budou dostupné i bez nutnosti chodit ven.
 
 
Minecraft Earth bude k dispozici pro Android a iOS, a to ve formě free-to-play. To znamená, že hru půjde stáhnout zdarma, ale bude obsahovat mikrotransakce. Microsoft v současné době ladí hlavně samotné hraní, ale v případě monetizace nebude používat kontroverzní loot boxy ani se snažit motivovat hráče k nákupu prostřednictvím dlouhého čekání. Zdá se tedy, že mikrotransakce nebudou v mobilní hře příliš vtíravé. Malou část obsahu, především vlastní skiny, si bude moci hráč převzít z verze Minecraft Bedrock Edition. Uzavřená verze bude vydána letos v létě a dostupná bude ve vybraných městech, především v USA. Po důkladném otestování vyjde finální verze dostupná po celém světě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala