www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Minecraft Earth přenese kostičky do rozšířené reality

Minecraft Earth přenese kostičky do rozšířené reality
, , aktualita
Na mobilní telefony míří další hra využívající rozšířenou realitu. Minecraft Earth využívá GPS a kameru, aby propojil svět kostiček s okolím. Princip hry ovšem přece jen bude trochu jiný než v konkurenčním Pokémon GO.
K oblíbeným
reklama
Minecraft patří mezi nejpopulárnější počítačové hry a velmi úspěšná je rovněž jeho mobilní verze. Microsoft se nyní pokusí využít oblibu rozšířené reality (augmented reality, zkráceně AR), na které je založen populární Pokémon GO nebo novinka Harry Potter: Wizards Unite. Zatímco klasický Minecraft můžete hrát v pohodlí doma, připravovaný Minecraft Earth vyžene hráče ven. V ulicích měst půjde sbírat bloky, které hráč může najít pomocí mapy na displeji telefonu. Zatímco pro získání běžných bloků se postačí dostat do jejich blízkosti a kliknout do mapy. Vzácnější bloky ovšem získáte jen prostřednictvím miniher, tzv. dobrodružství. A tady už se ke slovu dostává rozšířená realita, která bude využívat platformu Google ARCore nebo Apple ARKit (podle operačního systému).
 
 
V rozšířené realitě se může hráč provrtat pod zem a najít tam diamanty, železo nebo jiné materiály. Nebo lze porážet stromy, lovit ryby a provádět další akce, které mohou fanoušci znát z kreativního režimu v běžném Minecraftu. Dokonce bude možné potkat i různá zvířata. To vše na pozadí skutečného světa. Z nasbíraných materiálů potom může uživatel stavět, co ho napadne. Každý hráč má k dispozici něco jako osobní prostor, kde může upustit uzdu své fantazie. Od malých stavbiček, které se vejdou na pracovní stůl až po gigantické výtvory. Svými díly se potom může hráč pochlubit přátelům z celého světa, nebo je rovnou pozvat, aby se podíleli na vytváření. Chybět nebude ani tržiště, kde si hráči mohou vyměňovat materiály. Části hry tudíž budou dostupné i bez nutnosti chodit ven.
 
 
Minecraft Earth bude k dispozici pro Android a iOS, a to ve formě free-to-play. To znamená, že hru půjde stáhnout zdarma, ale bude obsahovat mikrotransakce. Microsoft v současné době ladí hlavně samotné hraní, ale v případě monetizace nebude používat kontroverzní loot boxy ani se snažit motivovat hráče k nákupu prostřednictvím dlouhého čekání. Zdá se tedy, že mikrotransakce nebudou v mobilní hře příliš vtíravé. Malou část obsahu, především vlastní skiny, si bude moci hráč převzít z verze Minecraft Bedrock Edition. Uzavřená verze bude vydána letos v létě a dostupná bude ve vybraných městech, především v USA. Po důkladném otestování vyjde finální verze dostupná po celém světě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala