www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Minecraft Earth přenese kostičky do rozšířené reality

Minecraft Earth přenese kostičky do rozšířené reality
, , aktualita
Na mobilní telefony míří další hra využívající rozšířenou realitu. Minecraft Earth využívá GPS a kameru, aby propojil svět kostiček s okolím. Princip hry ovšem přece jen bude trochu jiný než v konkurenčním Pokémon GO.
K oblíbeným
reklama
Minecraft patří mezi nejpopulárnější počítačové hry a velmi úspěšná je rovněž jeho mobilní verze. Microsoft se nyní pokusí využít oblibu rozšířené reality (augmented reality, zkráceně AR), na které je založen populární Pokémon GO nebo novinka Harry Potter: Wizards Unite. Zatímco klasický Minecraft můžete hrát v pohodlí doma, připravovaný Minecraft Earth vyžene hráče ven. V ulicích měst půjde sbírat bloky, které hráč může najít pomocí mapy na displeji telefonu. Zatímco pro získání běžných bloků se postačí dostat do jejich blízkosti a kliknout do mapy. Vzácnější bloky ovšem získáte jen prostřednictvím miniher, tzv. dobrodružství. A tady už se ke slovu dostává rozšířená realita, která bude využívat platformu Google ARCore nebo Apple ARKit (podle operačního systému).
 
 
V rozšířené realitě se může hráč provrtat pod zem a najít tam diamanty, železo nebo jiné materiály. Nebo lze porážet stromy, lovit ryby a provádět další akce, které mohou fanoušci znát z kreativního režimu v běžném Minecraftu. Dokonce bude možné potkat i různá zvířata. To vše na pozadí skutečného světa. Z nasbíraných materiálů potom může uživatel stavět, co ho napadne. Každý hráč má k dispozici něco jako osobní prostor, kde může upustit uzdu své fantazie. Od malých stavbiček, které se vejdou na pracovní stůl až po gigantické výtvory. Svými díly se potom může hráč pochlubit přátelům z celého světa, nebo je rovnou pozvat, aby se podíleli na vytváření. Chybět nebude ani tržiště, kde si hráči mohou vyměňovat materiály. Části hry tudíž budou dostupné i bez nutnosti chodit ven.
 
 
Minecraft Earth bude k dispozici pro Android a iOS, a to ve formě free-to-play. To znamená, že hru půjde stáhnout zdarma, ale bude obsahovat mikrotransakce. Microsoft v současné době ladí hlavně samotné hraní, ale v případě monetizace nebude používat kontroverzní loot boxy ani se snažit motivovat hráče k nákupu prostřednictvím dlouhého čekání. Zdá se tedy, že mikrotransakce nebudou v mobilní hře příliš vtíravé. Malou část obsahu, především vlastní skiny, si bude moci hráč převzít z verze Minecraft Bedrock Edition. Uzavřená verze bude vydána letos v létě a dostupná bude ve vybraných městech, především v USA. Po důkladném otestování vyjde finální verze dostupná po celém světě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala