Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft zobrazí notifikace z Androidu ve Windows 10

28.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Právě testované sestavení Windows 10 přináší i novou verzi aplikace Váš telefon, která umožňuje na počítači zobrazovat notifikace z androidového smartphonu. Zároveň byl rozšířen seznam modelů podporujících zrcadlení obrazovky.
Microsoft přináší do své aplikace Váš telefon (Your Phone) další vychytávku, která pomůže propojit počítač se smartphonem. Novinku nalezneme ve Windows 10 Insider Preview 18885 (20H1), které je nyní distribuováno mezi členy programu Windows Insiders přihlášené do tzv. fast ringu. jedná se o podporu zobrazení notifikací ze smartphonu na obrazovce počítače. Uživatel tedy nemusí do ruky brát telefon, aby se podíval, jaká mu přišla zpráva či jiné upozornění. prozatím se jedná o „preview“, které nemusí obsahovat všechny funkce a hrozí u něj větší riziko výskytu chyb.
 
 
Tato verze zvládá zobrazení notifikací v reálném čase, které se pak zobrazují se stejným způsobem jako jiné notifikace ve Windows 10. Uživatel si také může zobrazit historii všech notifikací na jednom místě, případně smazat položky (jednotlivě nebo všechny najednou). A nechybí ani nastavení, z jakých aplikací chce uživatel přijímat upozornění. Nová funkce se objeví v aplikaci Váš telefon během následujících dnů. Kromě toho je nutné si nainstalovat také příslušnou aplikaci do telefonu. Pro využívání funkce potřebujete model s minimálně Androidem 7.0 a 1GB operační pamětí.
 
V tuto chvíli vědí vývojáři o několika problémech. Některé notifikace se nezobrazují na počítači automaticky, ale je nutné provést ruční obnovení. Kromě toho nejsou podporovány odpovědi v notifikacích. Microsoft rovněž rozšířil seznam smartphonů, které podporují nedávno představené zrcadlení obrazovky smartphonu na počítači s Windows 10. Mezi kompatibilní telefony patří nyní také OnePlus 6, OnePlus 6T, Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy Note 8 a Galaxy Note 9. Dosud byly podporovány pouze modely Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S9 a Galaxy S9+.
 


reklama