www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Zrcadlení displeje smartphonu míří do Windows 10

Zrcadlení displeje smartphonu míří do Windows 10
, , aktualita
Microsoft tento týden zpřístupní očekávanou funkci ve své aplikaci Your Phone, která umožní zrcadlit obrazovku smartphonu na počítači s Windows 10. Vychytávka bude kompatibilní pouze s Androidem.
K oblíbeným
reklama
Microsoft na poli smartphonů s vlastním operačním systémem neuspěl a zatím to nevypadá, že by to společnost chtěla zkusit znovu. Přesto si Microsoft nemůže dovolit ignorovat fakt, že smartphony hrají v životě lidí stále významnější roli a postupně přebírají stále více úkolů od počítačů. Microsoft proto nabízí celou řadu aplikací pro Android a iOS, v loňském roce potom vydal chytrého pomocníka s názvem Váš telefon (Your Phone). Cílem této aplikace je další propojení telefonu s desktopovými Windows 10. Po spárování lze z obrazovky počítače posílat SMS zprávy nebo přenášet soubory, aniž by bylo nutné brát smartphone do ruky. Tento týden byla nabídka funkcí rozšířena o možnost zrcadlení displeje.
 
 
V tuto cvhíli je funkce dostupná pouze ve Windows 10 Insider Preview Build 18356, na kompletní nasazení pro všechny uživatele si tedy ještě nějaký čas počkáme. A jak to celé funguje? Na obrazovku počítače bude zrcadlen obsah ze smartphonu, a to bezdrátově prostřednictvím Bluetooth LE (Low Energy). Tato technologie je sice energeticky úsporná (jak ostatně napovídá její název), ale vyznašuje se vyšší latencí než Wi-Fi. K hraní her nebo sledování videí tedy nová funkce nebude vhodná. Další překážkou může být absence podpory Bluetooth LE u některých počítačů. Zda váš stroj podporuje tuto technologii si můžete ověřit ve Správci zařízení, kompletní návod uvádí Microsoft na svých stránkách podpory (anglicky).
 
Microsoft upozorňuje, že funkci stále ještě dolaďuje, proto není k dispozici dotykové ovládání ani zrcadlení obsahu v režimu Always On. A zvuk je přehráván z reproduktoru telefonu, nikoliv počítače. V tuto chvíli najdeme mezi oficiálně podporovanými smartphony pouze čtyři modely, a to Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S9 a Galaxy S9+. Podmínkou je také minimálně Android 7., což ovšem splňují všechny tyto modely. V budoucnu by se měl seznam rozrůst o další telefony s Androidem. Uživatelé iPhonů mají smůlu, vzhledem k omezenějším podmínkám Applu nemůže Microsoft vytvořit verzi pro iOS. Připomeňme, že na Androidu není zrcadlení obrazu na počítači žádnou revoluční novinkou, podobných nástrojů existuje vícero.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala