www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Zrcadlení displeje smartphonu míří do Windows 10

Zrcadlení displeje smartphonu míří do Windows 10
, , aktualita
Microsoft tento týden zpřístupní očekávanou funkci ve své aplikaci Your Phone, která umožní zrcadlit obrazovku smartphonu na počítači s Windows 10. Vychytávka bude kompatibilní pouze s Androidem.
K oblíbeným
reklama
Microsoft na poli smartphonů s vlastním operačním systémem neuspěl a zatím to nevypadá, že by to společnost chtěla zkusit znovu. Přesto si Microsoft nemůže dovolit ignorovat fakt, že smartphony hrají v životě lidí stále významnější roli a postupně přebírají stále více úkolů od počítačů. Microsoft proto nabízí celou řadu aplikací pro Android a iOS, v loňském roce potom vydal chytrého pomocníka s názvem Váš telefon (Your Phone). Cílem této aplikace je další propojení telefonu s desktopovými Windows 10. Po spárování lze z obrazovky počítače posílat SMS zprávy nebo přenášet soubory, aniž by bylo nutné brát smartphone do ruky. Tento týden byla nabídka funkcí rozšířena o možnost zrcadlení displeje.
 
 
V tuto cvhíli je funkce dostupná pouze ve Windows 10 Insider Preview Build 18356, na kompletní nasazení pro všechny uživatele si tedy ještě nějaký čas počkáme. A jak to celé funguje? Na obrazovku počítače bude zrcadlen obsah ze smartphonu, a to bezdrátově prostřednictvím Bluetooth LE (Low Energy). Tato technologie je sice energeticky úsporná (jak ostatně napovídá její název), ale vyznašuje se vyšší latencí než Wi-Fi. K hraní her nebo sledování videí tedy nová funkce nebude vhodná. Další překážkou může být absence podpory Bluetooth LE u některých počítačů. Zda váš stroj podporuje tuto technologii si můžete ověřit ve Správci zařízení, kompletní návod uvádí Microsoft na svých stránkách podpory (anglicky).
 
Microsoft upozorňuje, že funkci stále ještě dolaďuje, proto není k dispozici dotykové ovládání ani zrcadlení obsahu v režimu Always On. A zvuk je přehráván z reproduktoru telefonu, nikoliv počítače. V tuto chvíli najdeme mezi oficiálně podporovanými smartphony pouze čtyři modely, a to Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S9 a Galaxy S9+. Podmínkou je také minimálně Android 7., což ovšem splňují všechny tyto modely. V budoucnu by se měl seznam rozrůst o další telefony s Androidem. Uživatelé iPhonů mají smůlu, vzhledem k omezenějším podmínkám Applu nemůže Microsoft vytvořit verzi pro iOS. Připomeňme, že na Androidu není zrcadlení obrazu na počítači žádnou revoluční novinkou, podobných nástrojů existuje vícero.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala