www.svetmobilne.cz
>
>
>

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem
, , aktualita
Jeden z patentů společnosti Microsoft ukazuje, že společnost pracuje na notebooku, který by měl mít ohebný displej podobně jako telefony Samsung Galaxy Fold nebo Huawei Mate X. Měl by mít exoskeletální pant.
K oblíbeným
reklama
Zveřejněné patenty občas dost napoví o tom, co jednotlivé společnosti chystají a co nás možná v budoucnosti nemine. Každopádně v případě jednoho z patentů Microsoftu, který se dostal na světlo světa, jako obvykle netušíme, kdy a zda vůbec se takové zařízení objeví. Tentokrát jde o mobilní zařízení s  ohebným displejem, nemělo by však jít o smartphone jako u Samsungu Galaxy Fold nebo Huawei Mate X, ale o notebook. Notebooky se skládají přirozeně díky klasickým pantům, dokonce jsme tu měli i modely se dvěma displeji (druhý místo klávesnice), nicméně tento má jen jeden displej rozkládající se od míst, kde je klasický displej, přes exoskeletální pant až tam, kde bývá klávesnice.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 
Jak vidíme z obrázků, pant si vybere svou daň ve vyšší výšce zařízení, nevypadá to totiž, že by displej bylo možné přiklopit na jeho druhou polovinu celou plochou. Dá se tedy předpokládat, že zařízení bude možné využívat nejen v klasickém rozložení jako notebook s dotykovou klávesnicí ve spodní části, ale bude možné jej i rozložit úplně a používat např. jako tablet. Patent se objevil na stránkách amerického patentového úřadu US Patent and Trademark Office.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala