www.svetmobilne.cz
>
>
>

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem
, , aktualita
Jeden z patentů společnosti Microsoft ukazuje, že společnost pracuje na notebooku, který by měl mít ohebný displej podobně jako telefony Samsung Galaxy Fold nebo Huawei Mate X. Měl by mít exoskeletální pant.
K oblíbeným
reklama
Zveřejněné patenty občas dost napoví o tom, co jednotlivé společnosti chystají a co nás možná v budoucnosti nemine. Každopádně v případě jednoho z patentů Microsoftu, který se dostal na světlo světa, jako obvykle netušíme, kdy a zda vůbec se takové zařízení objeví. Tentokrát jde o mobilní zařízení s  ohebným displejem, nemělo by však jít o smartphone jako u Samsungu Galaxy Fold nebo Huawei Mate X, ale o notebook. Notebooky se skládají přirozeně díky klasickým pantům, dokonce jsme tu měli i modely se dvěma displeji (druhý místo klávesnice), nicméně tento má jen jeden displej rozkládající se od míst, kde je klasický displej, přes exoskeletální pant až tam, kde bývá klávesnice.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 
Jak vidíme z obrázků, pant si vybere svou daň ve vyšší výšce zařízení, nevypadá to totiž, že by displej bylo možné přiklopit na jeho druhou polovinu celou plochou. Dá se tedy předpokládat, že zařízení bude možné využívat nejen v klasickém rozložení jako notebook s dotykovou klávesnicí ve spodní části, ale bude možné jej i rozložit úplně a používat např. jako tablet. Patent se objevil na stránkách amerického patentového úřadu US Patent and Trademark Office.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala