Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem

1.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Jeden z patentů společnosti Microsoft ukazuje, že společnost pracuje na notebooku, který by měl mít ohebný displej podobně jako telefony Samsung Galaxy Fold nebo Huawei Mate X. Měl by mít exoskeletální pant.
Zveřejněné patenty občas dost napoví o tom, co jednotlivé společnosti chystají a co nás možná v budoucnosti nemine. Každopádně v případě jednoho z patentů Microsoftu, který se dostal na světlo světa, jako obvykle netušíme, kdy a zda vůbec se takové zařízení objeví. Tentokrát jde o mobilní zařízení s  ohebným displejem, nemělo by však jít o smartphone jako u Samsungu Galaxy Fold nebo Huawei Mate X, ale o notebook. Notebooky se skládají přirozeně díky klasickým pantům, dokonce jsme tu měli i modely se dvěma displeji (druhý místo klávesnice), nicméně tento má jen jeden displej rozkládající se od míst, kde je klasický displej, přes exoskeletální pant až tam, kde bývá klávesnice.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 
Jak vidíme z obrázků, pant si vybere svou daň ve vyšší výšce zařízení, nevypadá to totiž, že by displej bylo možné přiklopit na jeho druhou polovinu celou plochou. Dá se tedy předpokládat, že zařízení bude možné využívat nejen v klasickém rozložení jako notebook s dotykovou klávesnicí ve spodní části, ale bude možné jej i rozložit úplně a používat např. jako tablet. Patent se objevil na stránkách amerického patentového úřadu US Patent and Trademark Office.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama