www.svetmobilne.cz
>
>
>

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem
, , aktualita
Jeden z patentů společnosti Microsoft ukazuje, že společnost pracuje na notebooku, který by měl mít ohebný displej podobně jako telefony Samsung Galaxy Fold nebo Huawei Mate X. Měl by mít exoskeletální pant.
K oblíbeným
reklama
Zveřejněné patenty občas dost napoví o tom, co jednotlivé společnosti chystají a co nás možná v budoucnosti nemine. Každopádně v případě jednoho z patentů Microsoftu, který se dostal na světlo světa, jako obvykle netušíme, kdy a zda vůbec se takové zařízení objeví. Tentokrát jde o mobilní zařízení s  ohebným displejem, nemělo by však jít o smartphone jako u Samsungu Galaxy Fold nebo Huawei Mate X, ale o notebook. Notebooky se skládají přirozeně díky klasickým pantům, dokonce jsme tu měli i modely se dvěma displeji (druhý místo klávesnice), nicméně tento má jen jeden displej rozkládající se od míst, kde je klasický displej, přes exoskeletální pant až tam, kde bývá klávesnice.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 
Jak vidíme z obrázků, pant si vybere svou daň ve vyšší výšce zařízení, nevypadá to totiž, že by displej bylo možné přiklopit na jeho druhou polovinu celou plochou. Dá se tedy předpokládat, že zařízení bude možné využívat nejen v klasickém rozložení jako notebook s dotykovou klávesnicí ve spodní části, ale bude možné jej i rozložit úplně a používat např. jako tablet. Patent se objevil na stránkách amerického patentového úřadu US Patent and Trademark Office.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala