www.svetmobilne.cz
>
>
>

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem

Microsoft si patentoval notebook s ohebným displejem
, , aktualita
Jeden z patentů společnosti Microsoft ukazuje, že společnost pracuje na notebooku, který by měl mít ohebný displej podobně jako telefony Samsung Galaxy Fold nebo Huawei Mate X. Měl by mít exoskeletální pant.
K oblíbeným
reklama
Zveřejněné patenty občas dost napoví o tom, co jednotlivé společnosti chystají a co nás možná v budoucnosti nemine. Každopádně v případě jednoho z patentů Microsoftu, který se dostal na světlo světa, jako obvykle netušíme, kdy a zda vůbec se takové zařízení objeví. Tentokrát jde o mobilní zařízení s  ohebným displejem, nemělo by však jít o smartphone jako u Samsungu Galaxy Fold nebo Huawei Mate X, ale o notebook. Notebooky se skládají přirozeně díky klasickým pantům, dokonce jsme tu měli i modely se dvěma displeji (druhý místo klávesnice), nicméně tento má jen jeden displej rozkládající se od míst, kde je klasický displej, přes exoskeletální pant až tam, kde bývá klávesnice.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 
Jak vidíme z obrázků, pant si vybere svou daň ve vyšší výšce zařízení, nevypadá to totiž, že by displej bylo možné přiklopit na jeho druhou polovinu celou plochou. Dá se tedy předpokládat, že zařízení bude možné využívat nejen v klasickém rozložení jako notebook s dotykovou klávesnicí ve spodní části, ale bude možné jej i rozložit úplně a používat např. jako tablet. Patent se objevil na stránkách amerického patentového úřadu US Patent and Trademark Office.
 
Microsoft notebook s ohebným displejem
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala