Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft dále propojuje Windows 10 PC s Androidem a iOS

7.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Aplikace Your Phone umožní z počítače přistupovat ke zprávám, notifikacím či fotografiím na vašem smartphonu. Uživatelé Androidu a iOS také získají možnost zobrazit Timeline z desktopových Windows 10.
Microsoft sice upozadil Windows 10 Mobile, ale o to více se nyní zajímá o Android a iOS. Další kroky k lepšímu propojení těchto systémů s desktopovými WIndows 10 společnost oznámila na dnes zahájené vývojářské konferenci Microsoft Build. Nová aplikace Your Phone (Váš telefon) zpřístupní uživatelům SMS zprávy, vybrané soubory či notifikace ze smartphonu na displeji počítače. Pro přístup k některým funkcím, jako je například odpověď na přijatou zprávu nebo prohlížení fotografií, tedy nebude vůbec nutné brát mobil do ruky.
 
 
Aplikace rovněž usnadní přenos souborů, na počítači postačí přesunout dokument prostřednictvím známého gesta drag&drop. Více možností budou mít uživatelé Androidu, neboť iOS je v tomto ohledu omezenější platformou. Microsoft zahájí veřejné testování funkce Your Phone ještě tento týden, ale pouze pro členy programu Windows Insiders. Pro správnou funkčnost bude nutné, aby byl na obou zařízeních nainstalován internetový prohlížeč Microsoft Edge. Připomeňme, že tento koncept není nijak novým a v minulosti jej zkoušelo více společností. Začátkem letošního roku byla představena vychytávka Dell Mobile Connect, která umožní z počítače dokonce telefonovat.
 
 
Windows 10 April 2018 Update přináší novou funkcí Timeline, která nabízí historii aktivit provedených na počítači až za posledních 30 dnů. Tuto časovou přímku je možné zobrazit v desktopovém systému, ale brzy to bude možné i na smartphonu. A fungovat to bude také naopak, takže si na desktopu můžete prohlédnout aktivitu z telefonu. Uživatelé iPhonů a iPadů najdou tuto možnost v prohlížeči Edge, kde jsou přihlášeni pod stejným účtem jako na počítači. V případě Androidu se rozhodl Microsoft jít ještě dále a integrovat Timeline do své aplikace Microsoft Launcher (dříve Arrow Launcher). V případě multiplatformních aplikací bude možné na telefonu pokračovat v práci, kterou jste rozdělali na počítači.
 
Microsoft Launcher také v blízké době obdrží podporu podnikových aplikací prostřednictvím služby Intune.
 


reklama