www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu
, , aktualita
Dell si pro své letošní počítače a notebooky připravil vychytávku, která uživatelům smartphonů s Androidem či iOS usnadní život. Na obrazovce počítače budou moci vidět všechny notifikace, posílat zprávy nebo dokonce zrcadlit displej.
reklama
Dell nemá v nabídce vlastní smartphone, o to více překvapí nový nástroj Dell Mobile Connect. Jeho cílem je lepší propojení smartphonu (Android/iOS) a počítače (Windows). Určitě také znáte situaci, kdy pracujete na počítači, ale zároveň potřebujete smartphone, třeba kvůli odpovědím na SMS zprávy. Ovládat jednou rukou telefon a druhou klávesnici počítače není ideální řešení, a přesně tady pomůže Dell Mobile Connect. Nástroj bude dostupný na nových strojích od Dellu, potom si už jen stačí nainstalovat stejnojmennou aplikaci z Google Play Store či Apple App Store.
 
 
K bezdrátovému spojení obou zařízení je využívána kombinace technologií Bluetooth a Wi-Fi Direct. Na obou platformách je možné zobrazovat notifikace, přijímat hovory či posílat SMS zprávy. Více funkcí však přece jen nabízí verze pro Android, kde je k dispozici také zrcadlení obrazu. Svůj telefon tedy uživatel může z počítače ovládat stejně, jako by jej držel v ruce. To s sebou přináší také tu výhodu, že si na obrazovce svého notebooku můžete spustit libovolnou aplikaci, kterou máte nainstalovanou ve smartphonu. Vzhledem k omezené snímkovací frekvenci nebo prodlevě okolo 4 milisekund se však tato funkce nehodí pro sledování videí či hraní her.
 
Pokud máte obavy z výdrže baterie v telefonu, podle Dellu by spotřeba měla být minimální. Jedinou výjimkou je zrcadlení obrazu, kdy je vyžadována aktivní obrazovka, takže procenta baterie mohou mizet poměrně rychle. Vývojáři mysleli také na soukromí, takže se nejprve zobrazí pouze notifikace o přijaté zprávě, ale až po najetí kurzorem myši se ukáže odesílatel a text. V případě přijetí hovoru je využíván mikrofon a reproduktor notebooku, případně připojená sluchátka. Po kliknutí na příslušné tlačítko na počítači je však možné přepnout zpět na telefon. Funkce na iPhonech jsou omezené nikoliv kvůli lenosti vývojářů, ale vlastnostem platformy.
 
Dell Mobile Connect bude exkluzivně k dispozici na modelech notebooků a dalších počítačů pro rok 2018. Mobilní aplikace bude kompatibilní s Androidem 5.0 a vyšším či iOS 10 a novějším.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představil 5G Exynos Modem 5100 Samsung představil 5G Exynos Modem 5100
Samsung je vedle Intelu, Qualcommu a dalších jednou ze společností, která chce prorazit na trhu 5G modemů. Výsledkem je tak nový Exynos Modem 5100, který má být prvním, jenž splňuje všechny 3GPP Rel.15 standardy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus
Prestižní odborná ocenění EISA Awards pro letošní rok našly své majitele. Spokojen může být Huawei, který uspěl hned ve dvou kategoriích a s prázdnou neodešla ani Nokia. Naopak odborné recenzenty letos neoslovil Samsung.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim
Google představil speciální verzi Androidu 9 Pie, která je určena pro nejlevnější smartphony na trhu. Go Edition zabírá méně prostoru v úložišti, rychleji se spouští a chrání uživatele díky vylepšenému zabezpečení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík
Vylepšila se další technologie baterií, která by měla změnit svět elektromobilů, byť nejde zas až o takovou novinku. Flow-baterie vyvinuté na Univerzitě v Glasgow by měly dle potřeby poskytnout elektřinu nebo vodík.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře