Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu

13.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Dell si pro své letošní počítače a notebooky připravil vychytávku, která uživatelům smartphonů s Androidem či iOS usnadní život. Na obrazovce počítače budou moci vidět všechny notifikace, posílat zprávy nebo dokonce zrcadlit displej.
Dell nemá v nabídce vlastní smartphone, o to více překvapí nový nástroj Dell Mobile Connect. Jeho cílem je lepší propojení smartphonu (Android/iOS) a počítače (Windows). Určitě také znáte situaci, kdy pracujete na počítači, ale zároveň potřebujete smartphone, třeba kvůli odpovědím na SMS zprávy. Ovládat jednou rukou telefon a druhou klávesnici počítače není ideální řešení, a přesně tady pomůže Dell Mobile Connect. Nástroj bude dostupný na nových strojích od Dellu, potom si už jen stačí nainstalovat stejnojmennou aplikaci z Google Play Store či Apple App Store.
 
 
K bezdrátovému spojení obou zařízení je využívána kombinace technologií Bluetooth a Wi-Fi Direct. Na obou platformách je možné zobrazovat notifikace, přijímat hovory či posílat SMS zprávy. Více funkcí však přece jen nabízí verze pro Android, kde je k dispozici také zrcadlení obrazu. Svůj telefon tedy uživatel může z počítače ovládat stejně, jako by jej držel v ruce. To s sebou přináší také tu výhodu, že si na obrazovce svého notebooku můžete spustit libovolnou aplikaci, kterou máte nainstalovanou ve smartphonu. Vzhledem k omezené snímkovací frekvenci nebo prodlevě okolo 4 milisekund se však tato funkce nehodí pro sledování videí či hraní her.
 
Pokud máte obavy z výdrže baterie v telefonu, podle Dellu by spotřeba měla být minimální. Jedinou výjimkou je zrcadlení obrazu, kdy je vyžadována aktivní obrazovka, takže procenta baterie mohou mizet poměrně rychle. Vývojáři mysleli také na soukromí, takže se nejprve zobrazí pouze notifikace o přijaté zprávě, ale až po najetí kurzorem myši se ukáže odesílatel a text. V případě přijetí hovoru je využíván mikrofon a reproduktor notebooku, případně připojená sluchátka. Po kliknutí na příslušné tlačítko na počítači je však možné přepnout zpět na telefon. Funkce na iPhonech jsou omezené nikoliv kvůli lenosti vývojářů, ale vlastnostem platformy.
 
Dell Mobile Connect bude exkluzivně k dispozici na modelech notebooků a dalších počítačů pro rok 2018. Mobilní aplikace bude kompatibilní s Androidem 5.0 a vyšším či iOS 10 a novějším.
 


reklama