www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu
, , aktualita
Dell si pro své letošní počítače a notebooky připravil vychytávku, která uživatelům smartphonů s Androidem či iOS usnadní život. Na obrazovce počítače budou moci vidět všechny notifikace, posílat zprávy nebo dokonce zrcadlit displej.
reklama
Dell nemá v nabídce vlastní smartphone, o to více překvapí nový nástroj Dell Mobile Connect. Jeho cílem je lepší propojení smartphonu (Android/iOS) a počítače (Windows). Určitě také znáte situaci, kdy pracujete na počítači, ale zároveň potřebujete smartphone, třeba kvůli odpovědím na SMS zprávy. Ovládat jednou rukou telefon a druhou klávesnici počítače není ideální řešení, a přesně tady pomůže Dell Mobile Connect. Nástroj bude dostupný na nových strojích od Dellu, potom si už jen stačí nainstalovat stejnojmennou aplikaci z Google Play Store či Apple App Store.
 
 
K bezdrátovému spojení obou zařízení je využívána kombinace technologií Bluetooth a Wi-Fi Direct. Na obou platformách je možné zobrazovat notifikace, přijímat hovory či posílat SMS zprávy. Více funkcí však přece jen nabízí verze pro Android, kde je k dispozici také zrcadlení obrazu. Svůj telefon tedy uživatel může z počítače ovládat stejně, jako by jej držel v ruce. To s sebou přináší také tu výhodu, že si na obrazovce svého notebooku můžete spustit libovolnou aplikaci, kterou máte nainstalovanou ve smartphonu. Vzhledem k omezené snímkovací frekvenci nebo prodlevě okolo 4 milisekund se však tato funkce nehodí pro sledování videí či hraní her.
 
Pokud máte obavy z výdrže baterie v telefonu, podle Dellu by spotřeba měla být minimální. Jedinou výjimkou je zrcadlení obrazu, kdy je vyžadována aktivní obrazovka, takže procenta baterie mohou mizet poměrně rychle. Vývojáři mysleli také na soukromí, takže se nejprve zobrazí pouze notifikace o přijaté zprávě, ale až po najetí kurzorem myši se ukáže odesílatel a text. V případě přijetí hovoru je využíván mikrofon a reproduktor notebooku, případně připojená sluchátka. Po kliknutí na příslušné tlačítko na počítači je však možné přepnout zpět na telefon. Funkce na iPhonech jsou omezené nikoliv kvůli lenosti vývojářů, ale vlastnostem platformy.
 
Dell Mobile Connect bude exkluzivně k dispozici na modelech notebooků a dalších počítačů pro rok 2018. Mobilní aplikace bude kompatibilní s Androidem 5.0 a vyšším či iOS 10 a novějším.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik