www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu
, , aktualita
Dell si pro své letošní počítače a notebooky připravil vychytávku, která uživatelům smartphonů s Androidem či iOS usnadní život. Na obrazovce počítače budou moci vidět všechny notifikace, posílat zprávy nebo dokonce zrcadlit displej.
reklama
Dell nemá v nabídce vlastní smartphone, o to více překvapí nový nástroj Dell Mobile Connect. Jeho cílem je lepší propojení smartphonu (Android/iOS) a počítače (Windows). Určitě také znáte situaci, kdy pracujete na počítači, ale zároveň potřebujete smartphone, třeba kvůli odpovědím na SMS zprávy. Ovládat jednou rukou telefon a druhou klávesnici počítače není ideální řešení, a přesně tady pomůže Dell Mobile Connect. Nástroj bude dostupný na nových strojích od Dellu, potom si už jen stačí nainstalovat stejnojmennou aplikaci z Google Play Store či Apple App Store.
 
 
K bezdrátovému spojení obou zařízení je využívána kombinace technologií Bluetooth a Wi-Fi Direct. Na obou platformách je možné zobrazovat notifikace, přijímat hovory či posílat SMS zprávy. Více funkcí však přece jen nabízí verze pro Android, kde je k dispozici také zrcadlení obrazu. Svůj telefon tedy uživatel může z počítače ovládat stejně, jako by jej držel v ruce. To s sebou přináší také tu výhodu, že si na obrazovce svého notebooku můžete spustit libovolnou aplikaci, kterou máte nainstalovanou ve smartphonu. Vzhledem k omezené snímkovací frekvenci nebo prodlevě okolo 4 milisekund se však tato funkce nehodí pro sledování videí či hraní her.
 
Pokud máte obavy z výdrže baterie v telefonu, podle Dellu by spotřeba měla být minimální. Jedinou výjimkou je zrcadlení obrazu, kdy je vyžadována aktivní obrazovka, takže procenta baterie mohou mizet poměrně rychle. Vývojáři mysleli také na soukromí, takže se nejprve zobrazí pouze notifikace o přijaté zprávě, ale až po najetí kurzorem myši se ukáže odesílatel a text. V případě přijetí hovoru je využíván mikrofon a reproduktor notebooku, případně připojená sluchátka. Po kliknutí na příslušné tlačítko na počítači je však možné přepnout zpět na telefon. Funkce na iPhonech jsou omezené nikoliv kvůli lenosti vývojářů, ale vlastnostem platformy.
 
Dell Mobile Connect bude exkluzivně k dispozici na modelech notebooků a dalších počítačů pro rok 2018. Mobilní aplikace bude kompatibilní s Androidem 5.0 a vyšším či iOS 10 a novějším.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů
Huawei vypíná své stránky, prostřednictvím kterých mohou zákazníci získat kód pro odemknutí bootloaderu. Důvodem je snaha zabránit problémům se smartphony. Nové modely už mají smůlu, a pro ty starší bude služba fungovat ještě 60 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik