www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu

Dell na obrazovce počítače ukáže notifikace i displej smartphonu
, , aktualita
Dell si pro své letošní počítače a notebooky připravil vychytávku, která uživatelům smartphonů s Androidem či iOS usnadní život. Na obrazovce počítače budou moci vidět všechny notifikace, posílat zprávy nebo dokonce zrcadlit displej.reklama
Dell nemá v nabídce vlastní smartphone, o to více překvapí nový nástroj Dell Mobile Connect. Jeho cílem je lepší propojení smartphonu (Android/iOS) a počítače (Windows). Určitě také znáte situaci, kdy pracujete na počítači, ale zároveň potřebujete smartphone, třeba kvůli odpovědím na SMS zprávy. Ovládat jednou rukou telefon a druhou klávesnici počítače není ideální řešení, a přesně tady pomůže Dell Mobile Connect. Nástroj bude dostupný na nových strojích od Dellu, potom si už jen stačí nainstalovat stejnojmennou aplikaci z Google Play Store či Apple App Store.
 
 
K bezdrátovému spojení obou zařízení je využívána kombinace technologií Bluetooth a Wi-Fi Direct. Na obou platformách je možné zobrazovat notifikace, přijímat hovory či posílat SMS zprávy. Více funkcí však přece jen nabízí verze pro Android, kde je k dispozici také zrcadlení obrazu. Svůj telefon tedy uživatel může z počítače ovládat stejně, jako by jej držel v ruce. To s sebou přináší také tu výhodu, že si na obrazovce svého notebooku můžete spustit libovolnou aplikaci, kterou máte nainstalovanou ve smartphonu. Vzhledem k omezené snímkovací frekvenci nebo prodlevě okolo 4 milisekund se však tato funkce nehodí pro sledování videí či hraní her.
 
Pokud máte obavy z výdrže baterie v telefonu, podle Dellu by spotřeba měla být minimální. Jedinou výjimkou je zrcadlení obrazu, kdy je vyžadována aktivní obrazovka, takže procenta baterie mohou mizet poměrně rychle. Vývojáři mysleli také na soukromí, takže se nejprve zobrazí pouze notifikace o přijaté zprávě, ale až po najetí kurzorem myši se ukáže odesílatel a text. V případě přijetí hovoru je využíván mikrofon a reproduktor notebooku, případně připojená sluchátka. Po kliknutí na příslušné tlačítko na počítači je však možné přepnout zpět na telefon. Funkce na iPhonech jsou omezené nikoliv kvůli lenosti vývojářů, ale vlastnostem platformy.
 
Dell Mobile Connect bude exkluzivně k dispozici na modelech notebooků a dalších počítačů pro rok 2018. Mobilní aplikace bude kompatibilní s Androidem 5.0 a vyšším či iOS 10 a novějším.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik