www.svetmobilne.cz
>
>

Microlino 2.0 se nakonec asi přeci jen dostane na silnice

Microlino 2.0 se nakonec asi přeci jen dostane na silnice
, , aktualita
Vývoj čehokoli je obvykle mnohem těžší, než se zprvu zdá. Přesvědčili se o tom i tvůrci vozítka Microlino. To představili už před několika lety, ale stále není hotové. Vypadá to však, že by se mohlo letos už přeci jen dostat na silnice.
K oblíbeným
reklama
Některé věci nejsou tak jednoduché, jakými se zdají být. Už v roce 2018 jsme vás informovali o vozítku Microlino, které mělo navázat na legendární BMW Isetta. Od té doby uběhly více než dva roky a malý elektromobil stále ještě není hotový. Nyní to ale konečně vypadá, že by se mohlo schylovat k zahájení výroby. Tvůrci testují prototypy a v létě by chtěli získat homologaci. Od 21. září by chtěli spustit výrobu.
 
Microlino 2.0
 
Zásadní změnou proti první verzi Microlino 1.0 je především struktura vozu. Jednoduchý trubkový rám nahradila moderní karoserie, která přináší vyšší bezpečnost, přičemž se nezvýšila hmotnost vozu. Vůz má 11kW elektromotor s točivým momentem až 100 Nm a s ním je Microlino schopné vyvinout maximální rychlost 90 km/h. Z 0 na 50 km/h pak zrychlí za 5 sekund.
 
Microlino 2.0 karoserie
 
Energie je ukládána v Li-ion akumulátoru typu NMC s 8 kWh nebo 14,4 kWh za příplatek. Dojezdy pak činí 120 km, resp. 200 km. Nabíjení pak může probíhat maximálně s 2 kW, takže počítejte tak se 4 hodinami nabíjení menšího akumulátoru (spíše ale o něco více). Základní verze vozu váží 513 kg včetně akumulátoru a měří 2430×1500×1450 mm. Uvnitř je místo pro 2 osoby a 220 litrů zavazadel. Najdeme zde také 1,8kW topení PTC. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na 12 tisíc EUR (310 tisíc Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala