www.svetmobilne.cz
>
>

Microlino 2.0 se nakonec asi přeci jen dostane na silnice

Microlino 2.0 se nakonec asi přeci jen dostane na silnice
, , aktualita
Vývoj čehokoli je obvykle mnohem těžší, než se zprvu zdá. Přesvědčili se o tom i tvůrci vozítka Microlino. To představili už před několika lety, ale stále není hotové. Vypadá to však, že by se mohlo letos už přeci jen dostat na silnice.
K oblíbeným
reklama
Některé věci nejsou tak jednoduché, jakými se zdají být. Už v roce 2018 jsme vás informovali o vozítku Microlino, které mělo navázat na legendární BMW Isetta. Od té doby uběhly více než dva roky a malý elektromobil stále ještě není hotový. Nyní to ale konečně vypadá, že by se mohlo schylovat k zahájení výroby. Tvůrci testují prototypy a v létě by chtěli získat homologaci. Od 21. září by chtěli spustit výrobu.
 
Microlino 2.0
 
Zásadní změnou proti první verzi Microlino 1.0 je především struktura vozu. Jednoduchý trubkový rám nahradila moderní karoserie, která přináší vyšší bezpečnost, přičemž se nezvýšila hmotnost vozu. Vůz má 11kW elektromotor s točivým momentem až 100 Nm a s ním je Microlino schopné vyvinout maximální rychlost 90 km/h. Z 0 na 50 km/h pak zrychlí za 5 sekund.
 
Microlino 2.0 karoserie
 
Energie je ukládána v Li-ion akumulátoru typu NMC s 8 kWh nebo 14,4 kWh za příplatek. Dojezdy pak činí 120 km, resp. 200 km. Nabíjení pak může probíhat maximálně s 2 kW, takže počítejte tak se 4 hodinami nabíjení menšího akumulátoru (spíše ale o něco více). Základní verze vozu váží 513 kg včetně akumulátoru a měří 2430×1500×1450 mm. Uvnitř je místo pro 2 osoby a 220 litrů zavazadel. Najdeme zde také 1,8kW topení PTC. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na 12 tisíc EUR (310 tisíc Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář