Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Messenger umí posílat SMS

15.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Facebook vrátil funkci zasílat a přijímat SMS do své chatovací aplikace Messenger. Funkce se v Messengeru již kdysi objevila, ale Facebook si kvůli nezájmu odstranil, nyní ji však znova otestoval a nasadil do ostrého provozu.
Nyní uživatelé Messengeru na Androidu mohou používat tuto aplikaci jako výchozí pro příjem a psaní SMS. Facebook propojení využil a uživatelé mohou skrze SMS posílat třeba zvukové stopy a další zprávy, jež bylo možno zaslat přes Messenger.

Tuto funkcionalitu Facebook testoval na vybraném vzorku uživatelů od letošního února, posílání SMS přes Messenger není nic nového. Facebook tuto možnost v Messengeru zavedl před více než třemi lety, ale kvůli nedostatku zájmu ji odstranil.

Dnes má však Messenger zcela jiné postavení na trhu. Facebook uživatelům doslova Messenger vnutil, jinak by nemohli posílat zprávy svým přátelům přes telefon. Poslední možností, jak nemít Messenger v telefonu, ale stále z něj moct odesílat zprávy je aplikace Facebook Lite, jež nahrazuje klasickou aplikace Facebook.

Facebook svého dominantního postavení umí hodně zneužít, což prokazuje i aktuální aféra. Pokud si synchronizujete své fotky v telefonu s aplikací Facebook, musíte si do 7. července stáhnout i aplikaci Momentky. V opačném případě vám Facebook vymaže z telefonu všechny fotky.

Funkce výchozího klienta SMS je však zcela dobrovolná, dá se zapnout přes nastavení -> SMS -> výchozí SMS aplikace. Facebook slibuje, že SMS nebude ukládat na své servery a bude s nimi pracovat jako se soukromými zprávami. Aby se nepomíchaly SMS a zprávy z chatu, aplikace je bude barevně odlišovat - SMS budou mít fialové podbarvení a zprávy z chatu modré.

Zatím je možné skrze Messenger posílat SMS jen na Androidu, na iOS je problém s oprávněními. Apple neumožňuje aplikacím třetích stran číst a posílat SMS.

Zdroj: FoneArena
reklama