www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI

Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
, , aktualita
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz na začátku letošního roku představila zajímavý koncept Vision AVTR, vozu, který se inspiroval filmem Avatar. Ten měl velmi silné ekologické poselství, které se tvůrci vozu snažili přetavit i do samotného vozu. Ve videu, které bylo natočeno s funkčním prototypem, se tak dozvíte, že k výrobě vozu byly použity recyklované materiály jako odpadní plasty z oceánu nebo dřevo Karuun (speciálně upravený ratan). Ten roste velmi rychle.
 
Mercedes-Benz Vision AVTR
 
Další zajímavostí je i ovládání vozu. Konzole mezi řidičem a spolujezdcem slouží k řízení, sama o sobě pulzuje a vůz tak budí dojem, že dýchá. Dotykem pak lze ovládat vůz, zrychlovat, brzdit i zatáčet a Vision AVTR je schopen dokonce i krabího pohybu v úhlu zhruba 30°. Řidič tak splyne s ovládáním vozu podobně, jako tomu bylo ve filmu s ikrany. Poněvadž tu není volant, ale jen tato konzole, vůz se dá ovládat z pravé i levé strany. 33 plošek na zadní části se pohybuje na základě algoritmů AI, které plní nejen aerodynamickou funkci, ale dokáží nakloněním informovat ostatní o tom, co vůz dělá, a samotné auto s jejich pomocí může reagovat i na okolí, takže působí jako živá bytost.
 
 
Působivé jsou i další technologie. Jde o elektromobil, jehož elektromotory dávají celkový výkon přes 350 kW a poskytují pokročilý systém vektorování točivého momentu. Vision AVTR odstraňuje i největší problém elektromobilů, neekologické akumulátory. V tomto případě totiž byl využit organický akumulátor na bázi grafenu, který nevyužívá toxických materiálů a je plně recyklovatelný, takže ekologické dopady na jeho výrobu by měly být znatelně nižší. Sám Mercedes-Benz se ale před nějakou dobou nechal slyšet, že komerční nasazení akumulátorů tohoto typu a jejich další vývoj bude záležitostí na ještě dalších alespoň 15 let, přestože má funkční prototypy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Asus VivoBook Flip 14: první notebook s "discrete" grafikou Intel Xe Max Asus VivoBook Flip 14: první notebook s "discrete" grafikou Intel Xe Max
Poslední dobou se hodně mluví o nových grafických kartách Intelu, modelech Xe. Nejde už o hudbu vzdálené budoucnosti, grafika Intel Xe Max se totiž objevila už i v prvních noteboocích. Obsahuje ji např. Asus VivoBook Flip 14.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aktualizovaná Tesla Model 3 dostává nejen delší dojezd Aktualizovaná Tesla Model 3 dostává nejen delší dojezd
Automobilka Tesla vylepšila svůj Model 3 a přinesla několik užitečných vylepšení. Vozům se prodloužil dojezd, máme zde nová kola, vylepšený interiér s upravenou středovou konzolí i úsporné tepelné čerpadlo.
18.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iPhone 12 Pro dostává LiDAR i displej Super Retina XDR Apple iPhone 12 Pro dostává LiDAR i displej Super Retina XDR
Záříjová keynote společnosti Apple sice nepřinesla nové iPhony 12 Pro, ale ta říjnová už ano. Najdeme zde LiDAR, nový Super Retina DXR displej s ochrannou vrstvou Ceramic Shield, nechybí ani 5G datové připojení.
14.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple představuje iPhone 12 a malý 5,4" iPhone 12 mini Apple představuje iPhone 12 a malý 5,4" iPhone 12 mini
Společnost Apple včera večer představila novou generaci mobilních telefonů iPhone 12. Sem bude patřit maličká 5,4" verze iPhone mini a větší 6,1" varianta iPhone 12. Obě dostávají Super Retina XDR OLED displej.
14.10.2020, aktualita, Milan Šurkala