www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI

Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
, , aktualita
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz na začátku letošního roku představila zajímavý koncept Vision AVTR, vozu, který se inspiroval filmem Avatar. Ten měl velmi silné ekologické poselství, které se tvůrci vozu snažili přetavit i do samotného vozu. Ve videu, které bylo natočeno s funkčním prototypem, se tak dozvíte, že k výrobě vozu byly použity recyklované materiály jako odpadní plasty z oceánu nebo dřevo Karuun (speciálně upravený ratan). Ten roste velmi rychle.
 
Mercedes-Benz Vision AVTR
 
Další zajímavostí je i ovládání vozu. Konzole mezi řidičem a spolujezdcem slouží k řízení, sama o sobě pulzuje a vůz tak budí dojem, že dýchá. Dotykem pak lze ovládat vůz, zrychlovat, brzdit i zatáčet a Vision AVTR je schopen dokonce i krabího pohybu v úhlu zhruba 30°. Řidič tak splyne s ovládáním vozu podobně, jako tomu bylo ve filmu s ikrany. Poněvadž tu není volant, ale jen tato konzole, vůz se dá ovládat z pravé i levé strany. 33 plošek na zadní části se pohybuje na základě algoritmů AI, které plní nejen aerodynamickou funkci, ale dokáží nakloněním informovat ostatní o tom, co vůz dělá, a samotné auto s jejich pomocí může reagovat i na okolí, takže působí jako živá bytost.
 
 
Působivé jsou i další technologie. Jde o elektromobil, jehož elektromotory dávají celkový výkon přes 350 kW a poskytují pokročilý systém vektorování točivého momentu. Vision AVTR odstraňuje i největší problém elektromobilů, neekologické akumulátory. V tomto případě totiž byl využit organický akumulátor na bázi grafenu, který nevyužívá toxických materiálů a je plně recyklovatelný, takže ekologické dopady na jeho výrobu by měly být znatelně nižší. Sám Mercedes-Benz se ale před nějakou dobou nechal slyšet, že komerční nasazení akumulátorů tohoto typu a jejich další vývoj bude záležitostí na ještě dalších alespoň 15 let, přestože má funkční prototypy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře