www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI

Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
, , aktualita
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz na začátku letošního roku představila zajímavý koncept Vision AVTR, vozu, který se inspiroval filmem Avatar. Ten měl velmi silné ekologické poselství, které se tvůrci vozu snažili přetavit i do samotného vozu. Ve videu, které bylo natočeno s funkčním prototypem, se tak dozvíte, že k výrobě vozu byly použity recyklované materiály jako odpadní plasty z oceánu nebo dřevo Karuun (speciálně upravený ratan). Ten roste velmi rychle.
 
Mercedes-Benz Vision AVTR
 
Další zajímavostí je i ovládání vozu. Konzole mezi řidičem a spolujezdcem slouží k řízení, sama o sobě pulzuje a vůz tak budí dojem, že dýchá. Dotykem pak lze ovládat vůz, zrychlovat, brzdit i zatáčet a Vision AVTR je schopen dokonce i krabího pohybu v úhlu zhruba 30°. Řidič tak splyne s ovládáním vozu podobně, jako tomu bylo ve filmu s ikrany. Poněvadž tu není volant, ale jen tato konzole, vůz se dá ovládat z pravé i levé strany. 33 plošek na zadní části se pohybuje na základě algoritmů AI, které plní nejen aerodynamickou funkci, ale dokáží nakloněním informovat ostatní o tom, co vůz dělá, a samotné auto s jejich pomocí může reagovat i na okolí, takže působí jako živá bytost.
 
 
Působivé jsou i další technologie. Jde o elektromobil, jehož elektromotory dávají celkový výkon přes 350 kW a poskytují pokročilý systém vektorování točivého momentu. Vision AVTR odstraňuje i největší problém elektromobilů, neekologické akumulátory. V tomto případě totiž byl využit organický akumulátor na bázi grafenu, který nevyužívá toxických materiálů a je plně recyklovatelný, takže ekologické dopady na jeho výrobu by měly být znatelně nižší. Sám Mercedes-Benz se ale před nějakou dobou nechal slyšet, že komerční nasazení akumulátorů tohoto typu a jejich další vývoj bude záležitostí na ještě dalších alespoň 15 let, přestože má funkční prototypy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář