www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Vision AVTR: ekologické auto na motivy filmu Avatar

Mercedes-Benz Vision AVTR: ekologické auto na motivy filmu Avatar
, , aktualita
Na motivy legendárního filmu Avatar vznikl nový superekologický vůz Mercedes-Benz Vision AVTR. Jde o elektromobil s převratným grafenovým akumulátorem a designem, který se inspiroval oskarovým velkofilmem.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz byla rovněž přítomna na veletrhu CES 2020 a ukázala zde koncept automobilu budoucnosti Vision AVTR (Advanced Vehicle Transformation). Název evokuje oskarový velkofilm Avatar Jamese Camerona, jímž byl výrazně inspirován, a to nejen designem. Ačkoli film přinášel mnoho sci-fi prvků a akční scény, jeho poselstvím byla také ekologie, a právě na to se zaměřil i koncept tohoto vozu.
 
Mercedes-Benz Vision AVTR
 
Jde tedy o elektromobil, který má celkem čtyři elektromotory (pro každé kolo jeden) o celkovém výkonu 350 kW. I když elektrický pohon není v současné podobě o moc lepší než spalovací motory, má potenciál být výrazně lepším řešením v budoucnu. I u nás se všemi našimi uhelnými elektrárnami jsou emise elektromobilů ve výsledku o trochu nižší než u spalovacích vozů a s přechodem na ekologičtější výrobu elektrické energie se toto číslo může výrazně (i řádově) zlepšovat, což se u spalovacích aut nemůže stát.
 
Mercedes-Benz Vision AVTR
 
Problémem je nyní především neekologická výroba akumulátorů, které obsahují nejrůznější kovy, jejichž těžba je extrémní zátěží pro životní prostředí, nemluvě o další produkci emisí při jeho výrobě. I toto ale Vision AVTR řeší. Má totiž revoluční grafenovou baterii, která neobsahuje problematické materiály a měla by být recyklovatelná ze 100 %. Překonává energetickou hustotu 1200 Wh na litr a nabita by měla být za 15 minut. Přitom jde o 110Wh akumulátor, který má vozu zajistit dojezd až 700 km.
 
Mercedes-Benz Vision AVTR
 
Vůz má i několik dalších zajímavostí. Kola jsou natáčecí do takové míry, že mohou být všechna čtyři natočena do stejného směru a auto se může pohybovat krabím stylem pod úhlem až 30°. Samozřejmostí je i pokročilé vektorování točivého momentu. Další zajímavostí je 33 pohyblivých prvků na zádi, které ještě více zdůrazňují bionický vzhled.
 
Mercedes-Benz Vision AVTR
 
Automobil může sloužit také jako stabilizátor elektrických sítí. Nemusí se tedy vždy jen nabíjet, ale může sloužit pro oba směry přenosu energie (ukládat ji v případě přebytku v síti a naopak dodávat, když je jí v síti nedostatek). Dalším zajímavým prvkem je ovládání, které je opět inspirován filmem Avatar. Dotykem na středový ovladač totiž vůz rozpoznává svého řidiče pomocí měření jeho dechu a srdečního tepu.
 
Mercedes-Benz Vision AVTR
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala