www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km

Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
, , aktualita
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz už má v nabídce pár elektromobilů. S tím, jak se jednotlivé státy předhání v tom, kdy zakážou vozy se spalovacími motory, i s tím, jak rychle roste konkurence v čistě elektrických vozech (a nemluvíme jen o Tesle, ale také o dravých čínských firmách), nechce ponechat nic náhodě a hodlá své úsilí ještě zvýšit. Od příštího roku tak chce mít elektromobil v každém segmentu a od roku 2025 pak každý model bude mít i čistě elektrickou variantu. Od roku 2030 chce pak vyrábět už jen elektromobily, což je velmi smělý plán (otázkou je, nakolik bude i realistický). Součástí plánu má být i vybudování 8 továren na výrobu akumulátorů, z čehož 4 budou v Evropě.
 
Mercedes-Benz Vision EQXX
 
Předobraz této elektrické budoucnosti ukazuje nový koncept Mercedes-Benz Vision EQXX. Loni se mluvilo o dojezdu přes 1200 km, letošní verze konceptu je ale trochu opatrnější a slibuje přes 1000 km v reálném provozu (takže papírově bude mít asi o něco vyšší číslo). Zajímavou informací je ale i to, že jeho spotřeba má mít jednocifernou hodnotu, takže má být pod 10 kWh/100 km.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej
Malý tablet Apple iPad mini se dočkal výrazné inovace. Získal modernější design s tenčími rámečky známými z modelů iPad Air a iPad Pro, lehce se zvětšil displej, má také nový výkonnější procesor A15 Bionic.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala