Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km

23.7.2021, Milan Šurkala, aktualita
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
Automobilka Mercedes-Benz už má v nabídce pár elektromobilů. S tím, jak se jednotlivé státy předhání v tom, kdy zakážou vozy se spalovacími motory, i s tím, jak rychle roste konkurence v čistě elektrických vozech (a nemluvíme jen o Tesle, ale také o dravých čínských firmách), nechce ponechat nic náhodě a hodlá své úsilí ještě zvýšit. Od příštího roku tak chce mít elektromobil v každém segmentu a od roku 2025 pak každý model bude mít i čistě elektrickou variantu. Od roku 2030 chce pak vyrábět už jen elektromobily, což je velmi smělý plán (otázkou je, nakolik bude i realistický). Součástí plánu má být i vybudování 8 továren na výrobu akumulátorů, z čehož 4 budou v Evropě.
 
Mercedes-Benz Vision EQXX
 
Předobraz této elektrické budoucnosti ukazuje nový koncept Mercedes-Benz Vision EQXX. Loni se mluvilo o dojezdu přes 1200 km, letošní verze konceptu je ale trochu opatrnější a slibuje přes 1000 km v reálném provozu (takže papírově bude mít asi o něco vyšší číslo). Zajímavou informací je ale i to, že jeho spotřeba má mít jednocifernou hodnotu, takže má být pod 10 kWh/100 km.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama