Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mercedes-Benz testuje elektrický sedan EQE. Bude vypadat takto?

18.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Mercedes-Benz  chystá několik nových elektromobilů, mezi nimiž má být i elektrický sedan EQE. Prototypy vozů se už objevily silnicích a my můžeme odhadovat, jak asi bude novinka vypadat.
Počet elektromobilů ve vývoji je hodně vysoký a automobilka Mercedes-Benz jich chystá hned několik. Nyní se objevují první videa testovacích prototypů s kamufláží, přesto dokáží napovědět, jak budou nové vozy asi vypadat. Předpokládá se, že nový sedan převezme pohonný systém z modelu EQC, tedy se počítá s výkonem přes 400 koní, nejspíše stejných 408 koní (300 kW) a s točivým momentem 765 Nm. Hovoří se o tom, že Mercedes cílí na dojezd okolo 600 km. Poháněna mají být všechna čtyři kola a také všechna čtyři se mohou natáčet pro lepší jízdní vlastností a manévrovatelnost.
 
Mercedes-Benz EQE
představa budoucího vzhledu vozu Mercedes-Benz EQE, klikněte pro zvětšení
 
Videa, která natočily různé servery jako Motor1.com, Paul Tan nebo walkoArt, ukazují relativně kompaktní stavbu (zejména ve srovnání s vozy třídy S, které lze také vidět na záběrech). Záď je spíše ve stylu fastbacku podobně jako u Tesly Model 3, mělo by ale jít o sedan. Příď je kamuflována opravdu výrazně, ale tvary napovídají, že bude mít spíše hladký klasicky dozadu skloněný tvar jako u SUV EQC a nikoli agresivní dopředu vytaženou masku z běžných Mercedesů posledních generací. Jak by nová třída EQE mohla možná vypadat, to vidíte na ilustraci, kterou jsme vytvořili na základě pořízených záběrů.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama