www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz testuje elektrický sedan EQE. Bude vypadat takto?

Mercedes-Benz testuje elektrický sedan EQE. Bude vypadat takto?
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz  chystá několik nových elektromobilů, mezi nimiž má být i elektrický sedan EQE. Prototypy vozů se už objevily silnicích a my můžeme odhadovat, jak asi bude novinka vypadat.
K oblíbeným
reklama
Počet elektromobilů ve vývoji je hodně vysoký a automobilka Mercedes-Benz jich chystá hned několik. Nyní se objevují první videa testovacích prototypů s kamufláží, přesto dokáží napovědět, jak budou nové vozy asi vypadat. Předpokládá se, že nový sedan převezme pohonný systém z modelu EQC, tedy se počítá s výkonem přes 400 koní, nejspíše stejných 408 koní (300 kW) a s točivým momentem 765 Nm. Hovoří se o tom, že Mercedes cílí na dojezd okolo 600 km. Poháněna mají být všechna čtyři kola a také všechna čtyři se mohou natáčet pro lepší jízdní vlastností a manévrovatelnost.
 
Mercedes-Benz EQE
představa budoucího vzhledu vozu Mercedes-Benz EQE, klikněte pro zvětšení
 
Videa, která natočily různé servery jako Motor1.com, Paul Tan nebo walkoArt, ukazují relativně kompaktní stavbu (zejména ve srovnání s vozy třídy S, které lze také vidět na záběrech). Záď je spíše ve stylu fastbacku podobně jako u Tesly Model 3, mělo by ale jít o sedan. Příď je kamuflována opravdu výrazně, ale tvary napovídají, že bude mít spíše hladký klasicky dozadu skloněný tvar jako u SUV EQC a nikoli agresivní dopředu vytaženou masku z běžných Mercedesů posledních generací. Jak by nová třída EQE mohla možná vypadat, to vidíte na ilustraci, kterou jsme vytvořili na základě pořízených záběrů.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti
Na Taiwanu se stala další dopravní nehoda, za kterou údajně může selhání umělé inteligence. Má jít o náraz elektromobilu Tesla Model 3 do převráceného nákladního auta na dálnici ve vysoké rychlosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV
Izraelský startup ElectReon začne s budováním několika silnic pro elektromobily. Ty budou elektřinou poháněné vozy nabíjet pomocí indukce. Stavba nových silnic by měla pokračovat v Švédsku a být zahájena v Tel Avivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lego představuje stavebnici Lamborghini Sián FKP 37 v měřítku 1:8 Lego představuje stavebnici Lamborghini Sián FKP 37 v měřítku 1:8
Lego představilo další stavebnici řady Technic, která zobrazuje některé z legendárních nebo jinak zajímavých aut. Tentokrát je to Lamborghini Sián FKP 37, které má i pohyblivé písty a funkční 8stupňovou převodovku.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala