www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz testuje elektrický sedan EQE. Bude vypadat takto?

Mercedes-Benz testuje elektrický sedan EQE. Bude vypadat takto?
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz  chystá několik nových elektromobilů, mezi nimiž má být i elektrický sedan EQE. Prototypy vozů se už objevily silnicích a my můžeme odhadovat, jak asi bude novinka vypadat.
K oblíbeným
reklama
Počet elektromobilů ve vývoji je hodně vysoký a automobilka Mercedes-Benz jich chystá hned několik. Nyní se objevují první videa testovacích prototypů s kamufláží, přesto dokáží napovědět, jak budou nové vozy asi vypadat. Předpokládá se, že nový sedan převezme pohonný systém z modelu EQC, tedy se počítá s výkonem přes 400 koní, nejspíše stejných 408 koní (300 kW) a s točivým momentem 765 Nm. Hovoří se o tom, že Mercedes cílí na dojezd okolo 600 km. Poháněna mají být všechna čtyři kola a také všechna čtyři se mohou natáčet pro lepší jízdní vlastností a manévrovatelnost.
 
Mercedes-Benz EQE
představa budoucího vzhledu vozu Mercedes-Benz EQE, klikněte pro zvětšení
 
Videa, která natočily různé servery jako Motor1.com, Paul Tan nebo walkoArt, ukazují relativně kompaktní stavbu (zejména ve srovnání s vozy třídy S, které lze také vidět na záběrech). Záď je spíše ve stylu fastbacku podobně jako u Tesly Model 3, mělo by ale jít o sedan. Příď je kamuflována opravdu výrazně, ale tvary napovídají, že bude mít spíše hladký klasicky dozadu skloněný tvar jako u SUV EQC a nikoli agresivní dopředu vytaženou masku z běžných Mercedesů posledních generací. Jak by nová třída EQE mohla možná vypadat, to vidíte na ilustraci, kterou jsme vytvořili na základě pořízených záběrů.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala