Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu X2 nejspíš nabídne kulatý sekundární displej

9.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu nepřestává experimentovat s využitím druhého displeje na zadní straně telefonu. Připravovaný model X2 by měl podle uniklých fotografií nabídnout malý displej kulatého tvaru. Objevují se také první detaily o Meizu M6 Note.
Meizu Pro 7 sice není první smartphone se sekundárním displejem, ale přesto se stále jedná o spíše neprozkoumané řešení, kde je stále co objevovat. Čínský výrobce nyní údajně pracuje na dalším telefonu, který má na zadní straně druhý displej. Ale zatímco v případě Meizu Pro 7 se jedná o panel obdélníkového tvaru, u nového Meizu X2 bychom měli najít kulatý displej připomínající ciferník hodinek.
 
 
Na fotografii můžeme vidět, že sekundární panel slouží k zobrazení aktuálního času, jeho využití by však jistě bylo mnohem širší. Připomeňme, že u modelu Pro 7 je malý AMOLED displej na zádech využíván mimo jiné pro notifikace, ovládání hudebního přehrávače nebo jako hledáček při focení selfie hlavním fotoaparátem. Prozatím nemáme žádné jiné informace o Meizu X2 a tak ani nemůžeme s jistotou potvrdit, že takový smartphone opravdu existuje. Nezbývá než doufat, že se v blízké době objeví také nějaké detaily o výbavě.
 
O poznání více toho víme o Meizu M6 Note, dalším připravovaném telefonu od této čínské značky. Nástupce loňského M5 Note by si měl zachovat 5,5” IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Z fotografie je i přes její částečné rozmazání patrné, že rámečky okolo displeje nepatří k nejtenčím, ale k určitému zlepšení by proti loňskému modelu mohlo dojít. Uvnitř telefonu by měl tepat osmijádrový procesor MediaTek Helio P25. I tentokrát by mělo mít zákazníci možnost vybírat ze dvou paměťových variant, konkrétně se spekuluje o 3GB RAM + 32GB úložišti a 4GB RAM + 64GB úložišti.
 
 
Baterie by měla nabídnout velmi solidní kapacitu 4 000 mAh a jako operační systém očekáváme Android Nougat opatřený uživatelským rozhraním Flyme OS. K představení Meizu M6 Note by mohlo dojít 23. srpna, na pulty čínských obchodů se pak telefon nejspíš dostane o pár dnů později s předpokládanou cenovkou 1 599 juanů, přepočtu asi 5 300 Kč bez DPH. Pokud je tato částka přesná, nebude to mít novinka na trhu vůbec jednoduché, neboť konkurence od Xiaomi a jiných čínských výrobců nabízí modely se srovnatelnými parametry a nižší cenou
 


reklama