Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu: plány na rok 2017 a patentová dohoda s Qualcommem

2.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Donedávna nesmiřitelné společnosti Meizu a Qualcomm dosáhly vzájemné dohody, v letošním roce bychom se dokonce mohli dočkat prvního smartphonu s procesorem Snapdragon. Uniklé plány ukazují celkem šest připravovaných modelů, prvním z nich má být Meizu M5S.
Americký výrobce mobilních čipsetů Qualcomm v loňském roce zažaloval čínskou značku Meizu za zneužívání patentů v jejích smartphonech. První žaloba byla podána v Číně, další potom u amerického, německého a francouzského soudu. Obě společnosti se nyní překvapivě dohodly, což se ještě před pár měsíci zdálo jako nemožné. Meizu bude platit licenční poplatky za využívání daných patentů, které se týkají modemů pro 3G a 4G (LTE) sítě ve smartphonech prodávaných po celém světě. Případ je zajímavý také v tom, že se americké společnosti povedlo uspět v patentovém sporu s čínským výrobcem.
Meizu M5S


Výsledek pře by mohl změnit budoucí modely Meizu, které dosud využívaly jen procesory MediaTek a Samsung Exynos. V budoucnu bychom ovšem v telefonech této značky mohli najít také čipy od Qualcommu. Naznačuje to údajný plán pro rok 2017, který před pár dny unikl na internet. Podle něj bude nejprve v únoru odhalen cenově dostupný model Meizu M5S (nástupce Meizu M3S), který by měl disponovat osmijádrovým procesorem MediaTek MT6753. Z jiných zdrojů, především databáze telekomunikačních zařízení TENAA, víme o použití 5,2“ displeje s HD rozlišením a široké nabídce paměťových variant – telefon má být dostupný s 2GB, 3GB a 4GB RAM, respektive 16GB, 32GB a 64GB interním úložištěm.

Meizu M5S by mělo dále využívat 13MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát, baterii o kapacitě 2 930 mAh a operační systém Android 6.0 Marshmallow. Po designové stránce novinka nijak nepřekvapí, opět se dočkáme kovového přístroje s tloušťkou 8,3 mm a hmotností 128 g v minimálně třech barevných provedeních – šedém, zlatém a růžově zlatém. V domovském tlačítku pod displejem by mohla být integrována čtečka otisků prstů. V červnu se potom patrně dočkáme vlajkového modelu Meizu Pro 7, který bude poháněn desetijádrem MediaTek Helio X30. O měsíc později nejspíš přijde Meizu MS s osmijádrem Helio P25 a v září se můžeme těšit na Meizu MX7 s procesorem Helio P30.

Na říjen výrobce údajně plánuje model Meizu Note 6, který by mohl využívat osmijádrový čip Helio P20. A v prosinci 2017 se snad konečně dočkáme již zmiňovaného přístroje s procesorem od Qualcommu, konkrétně nejspíš se Snapdragonem 626. Musíme ovšem dodat, že informace jsou nepotvrzené, a tak bychom neměli být překvapeni, pokud se něco stane jinak.

Zdroj: Gsmarena.com, Liliputing.com
reklama