Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu plánuje zajímavé novinky včetně vlajkové lodě

23.3.2016, Jan Pánek, aktualita
Společnost Meizu je celkem známá i u nás. Nyní se objevuje velké množství informací o nových telefonech. Mezi nimi je i vlajková loď Meizu PRO 6, u niž známe i parametry. To ale není vše, co Meizu na tento rok chystá.
Meizu svou novou vlajkovou loď představí 12. dubna, což je shodou okolností stejný den, kdy svůj vlajkový model představí i HTC. Na co se tedy v případě Meizu můžeme těšit?

V první řadě to je nový čip od MediaTeku - Helio X25, které nabídne 10 jader na maximální frekvenci 2,5 GHz. Displej má mít rozlišení Full HD (1080p) a zřejmě bude typu AMOLED. Ani po velkém množství uniklých informací stále není jasná úhlopříčka, očekává se však, že by se měla pohybovat okolo 5,7".

Dále se zřejmě dočkáme dvou paměťových verzí: 32GB přijde s 3 GB RAM a 64GB se 4 GB RAM. Očekávají se 21/5Mpx fotoaparáty, kovové tělo, čtečka otisků prstů, Android 6.0 nebo systém rozpoznávání síly doteku na obrazovku.

Zároveň se objevil i plán Meizu na nové telefony pro rok 2016, ty jsou zapsány ve velmi přehledné tabulce, která je ale bohužel nejspíše v čínštině. Jedná se ale znova o spekulace, přičemž se v tabulce objevují následující telefony (zleva doprava): Meizu M3, M3 Note, Metal 2, MX6 Mini, MX6, PRO 6 Mini a PRO 6. Informace o Meizu PRO 6 se liší, předpokládá se, že pravděpodobnější jsou ty, které jsem vypsal nahoře, nikoliv ty v tabulce.

Můžeme tedy očekávat i další telefony, přičemž Meizu svolalo tiskovou konferenci i na 6. dubna, kdy se nejspíše představí Meizu M3 Note. Toto zařízení má patřit do střední třídy.

Zajímavé jsou ještě telefony s přídomkem Mini, ty mají parametry vlajkových lodí, ale 4,7" úhlopříčku. Některé zdroje ale tvrdí, že se těchto telefonů nakonec nejspíše nedočkáme.

Zdroje: AndroidHeadlines 1, 2
reklama