Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Známe datum představení i výbavu HTC One M10, zachrání celou firmu?

23.3.2016, Jan Pánek, aktualita
Většina velikánů mobilního světa už představila svůj vlajkový model pro rok 2016, dokonce se objevil nečekaně i nový iPhone. Stále však čekáme na nové telefony od Huawei a od HTC. Nyní už známe kompletní parametry i datum představení.
Samsung představil nový Galaxy S7, Sony nečekaně představilo novou vlajkovou řadu Xperia X, iPhone se vrátil ke kořenům a přestavil kompaktní model. Stále však čekáme na letošní vlajkové modely od Huawei (ty by měly být představeny za krátkou dobu) a na HTC.

Z minulých let jsme si zvykli, že se HTC vždy snažilo konkurovat Samsungu, co do času představení a uvedení na trh. Už od loňského roku bylo patrné, že HTC volí jinou strategii. Před Vánoci představilo model One A9 a na Štědrý den potom One X9. Ani jeden z těchto telefonů však nezapadal na místo vlajkového modelu, jak se původně mohlo očekávat.

A tak bude vysněný vlajkový model představen až 12. dubna. HTC tedy ještě oficiálně neřeklo, že představí právě tento model, ale vzhledem k tiskovým konferencím pořádaným hned ve třech destinacích (New York, Londýn a Taipei) to můžeme předpokládat.

Bude však tento model ta pravá spása, kterou HTC potřebuje? Podle uniklých renderů to nevypadá, že by se konala nějaká vizuální revoluce. Ta by prodejům mohla pomoct, jen si vzpomeňte na model One M7. Nakonec se ale už o změně povídá, měla by se ale týkat názvu. Telefon se možná nebude jmenovat HTC One M10, ale jednoduše HTC 10. To ale k dobrým prodejům stačit nebude.

HTC již do světa vypustilo informace o "revolučních fotoaparátech". Má se jednat zase o "oblíbené" UltraPixelové řešení, tedy méně pixelů na velkém snímači. Nyní se však už nemá jednat o celkem směšné řešení se 4 Mpx, fotoaparát má mít 12 Mpx, což je solidní hodnota. Výše už nemá moc smysl jít, mnohým se to může jevit jako paradoxní, ale další pixely by na stejně velkém snímači vytvořily více škody než užitku.

Pro mnoho uživatelů je navíc stěžejní hranice 8 Mpx, která umožňuje - pokud to čipset dovolí - nahrávat 4K video. Obecně lze ale vysledovat velmi zajímavý trend, výrobci se letos hodně zaměřují právě na fotoaparáty. Začalo s tím Oppo, tato společnost prohlásila, že se její telefony budou zaměřovat hlavně na fotoaparáty, protože to uživatelé dokážou ocenit.

Potom se objevily informace od Samsungu, který vyvinul nový typ snímačů a také se přiklonil k nižšímu rozlišení. K situaci se vyjádřilo i Sony, které produkuje obrovské množství snímacích čipů do telefonů pro nejrůznější společnosti. To prohlásilo, že se rýsuje nástup tzv. duálních fotoaparátů, tedy fotoaparátů se dvěma snímacími čipy.

K duálním fotoaparátům lze zastávat skeptický názor - proč by je tedy HTC nepoužívalo, když je One M8 měl a k tomu přibalil i zajímavé funkce? Nicméně třeba Huawei s vlajkovým modelem P9 má disponovat právě duálním fotoaparátem, takže zde přeci jen může být poptávka po takových telefonech.

Zpět k HTC - fotoaparáty tedy mají být revoluční, ale další informace jsme k tomu nedostali. Podle neoficiálních renderů jen lze usoudit, že se nechystá návrat duálního fotoaparátu. Další parametry telefonu potom nikoho zřejmě nepřekvapí.

Snapdragon 820 od Qualcommu, 4 GB RAM, až 64GB vnitřní paměti, Android 6.0, nadstavba Sense 8.0, ale máme zde drobnou změnu, která nebyla úplně jistá. Jedná se o displej. Ten zachová ještě kompaktní rozměry 5,1 palce, ale přinese už velmi jemné 2K rozlišení.

Zásadní je ovšem technologie displeje. Nebude to AMOLED, jak by někdo mohl předpokládat při pohledu na One A9 ,a nebude to ani Super LCD 3, bude to totiž Super LCD 5. To může vyznít banálně, ale zrod Super LCD 3 se datuje někdy k uvedení HTC One X až HTC One M7. A od té doby je používána právě tato technologie.

Pokud by se tyto spekulace potvrdily (jsou od @evleaks, tedy věrohodného zdroje), dočkáme se nejspíše většího vylepšení displejů od HTC. @evleaks ještě potvrdil velikost baterie, ta mám mít kapacitu 3000 mAh, původně se počítalo s 3600 mAh.

Je otázka, jestli HTC k telefonu přibalí ještě nějaké zajímavé funkce nebo jestli překvapí nějakými nečekanými technologiemi. Pokud ne, tak telefon společnost nejspíše nezachrání. Na druhou stranu se HTC spíše bude spoléhat na headset pro virtuální realitu HTC Vive nebo na výrobu telefonů řady Nexus.

Zdroj: PhoneArena
reklama