Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními

26.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Před časem byly představeny „výroční“ modely Meizu 15 a nyní čínský výrobce přidal do svého portfolia také nový smartphone nižší třídy, který naváže na loňské Meizu M5c. Z neznámého důvodu se společnost rozhodla ve značení přeskočit hned dvě generace, světlo světa tak spatřilo rovnou Meizu M8c. Po designové stránce novinka ctí designovou filozofii svých předchůdců, která se zakládá na minimalismu. Tělo o tloušťce 8,5 mm a hmotnosti 140 g je vyrobeno z polykarbonátu, který sice nepůsobí tak prémiově jako kov, ale také má své výhody. Rozhodně potěší nabídka barevných variant, která kromě zlaté a černé zahrnuje také mezi mobily méně obvyklé odstíny, jako je červená a modrá.
 
 
Meizu M8c vsází na displej s moderním poměrem stran 18:9, který se vyznačuje znatelně protáhlejším tvarem než tradiční 16:9. Také došlo k výraznému ztenčení rámečků, což umožnilo navýšit úhlopříčku displeje i bez výraznější změny fyzických rozměrů. 5,45" obrazovka nese rozlišení 1440 x 720 pixelů (HD+) a o pohon telefonu se stará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425 taktovaný na 1,4 GHz. Když k tomu přidáme ještě údaj o 2GB operační paměti, vyjde nám, že novinka od Meizu nejspíš nebude žádný rychlík, ale základní činnosti by měla přesto zvládat bez větších problémů. Svou roli jistě bude hrát také odladění operačního systému, i když v tomto ohledu nepříjemně překvapí starší verze Android 7.0 Nougat, kterou výrobce překryl svým uživatelským rozhraním Flyme OS.
 
Soubory je možné ukládat na 16GB či 32GB interní úložiště (podle zvolené varianty) s možností rozšíření pomocí micro SD karty. Jedná se přitom o hybridní slot, který lze alternativně využít pro druhou SIM kartu. Fotografie je možné pořídit pomocí 13MPx zadního nebo 8MPx předního snímače, přičemž první jmenovaný je doplněn o LED blesk. Nabídka v oblasti konektivity zahrnuje základní technologie včetně LTE, kapacita baterie se zastavila na hodnotě 3 070 mAh. Čtečku otisků prstů byste na těle hledali marně, místo toho je k dispozici alespoň odemykání telefonu rozpoznáním obličeje, ale otázkou zůstává, jak rychle a spolehlivě bude fungovat.
 
Meizu M8c se začíná prodávat v Rusku za 9 990 rublů, v přepočtu asi 3 500 Kč. Na další trhy by se smartphone měl dostat později.
 


reklama