Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu M6s: čtečka otisků na boku a nový procesor Exynos

17.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu oznámilo smartphone střední třídy M6s, který v kovovém těle schovává displej s poměrem stran 18:9 a částí rozpoznávající sílu dotyku, šestijádrový procesor Exynos nebo netradičně umístěnou tečku otisků prstů.
Ani Meizu nechce zůstat pozadu za konkurencí a uvádí model M6s, který navazuje na loňské Meizu M6. zatímco design zadní strany zůstal pro čínského výrobce tradičně minimalistický, vpředu si můžeme všimnout reakce na aktuální trendy. 5,7" displej pořádně povyrostl (z původních 5,2") a navíc má „nudlovitější“ poměr stran 18:9. Také si můžeme všimnout znatelně tenčích okrajů, i když o bezrámečkovém displeji se v tomto případě ještě zdaleka nedá mluvit. Tělo smartphonu, která má tloušťku 8 mm a hmotnost 160 g, je vyrobeno z kovu v některé ze čtyř barevných variant – černé, modré, zlaté či stříbrné.
 
 
Už zmiňovaný displej dostal rozlišení 1440 x 720 pixelů a chlubí se virtuálním tlačítkem Halo ve spodní části. Tento prvek připomíná kapacitní tlačítko pod displejem, kterým disponovaly některé starší telefony od Meizu. Nejprve kvůli umístění čtečky otisků prstů a nyní z důvodu ztenčování rámečků však musel tento typický prvek ustoupit, ale nyní se vrací přímo v displeji. Halo umožňuje ovládat telefon pomocí různých gest, třeba přejetím prstu doprava či doleva přepíná uživatel mezi aplikacemi. A díky implementaci senzoru rozpoznávajícího sílu umí tlačítko rozlišit mezi jemným dotykem (návrat zpět) a silnějším stisknutím (přechod na domovskou obrazovku).
 
 
Meizu nabízí ještě jedno zajímavé řešení, kterým je přesunutí čtečky otisků prstů na pravou stranu smartphonu. Toto řešení u svých Xperií ještě před nedávnem využívalo Sony, ale nyní od něj z neznámého důvodu upustilo. Meizu M6s je také první smartphone s novým procesorem od Samsungu. Nečekejte však špičkový Exynos 9810, který se asi objeví až v Galaxy S9, novinka si vystačí s šestijádrem Exynos 7872 taktovaným až na 2,0 GHz. Dále nechybí 3GB RAM ani 32GB či 64GB rozšiřitelné úložiště. Snímky je možné pořídit 16MPx zadním či 8MPx přední fotoaparátem, spíše průměrnou výdrž potom zajistí 3000mAh baterie s 18W rychlým nabíjením.
 
Operačním systémem je starší Android 7.1.2 Nougat doplněný o nadstavbu Flyme OS 6.2. Meizu M6s se bude v Číně prodávat za cenu od 999 juanů, v přepočtu 3 200 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Fonearena.com


reklama